5. Ogólnopolski Konkurs Literacki dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra w 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły / św. Jana Pawła II

Myśl Słowackiego „…aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa…” w 2016 roku stała się inspiracją dla powołania konkursu literackiego przeznaczonego dla młodzieży w wieku 13-19 lat (klasa maturalna).

W trakcie 3-etapowego konkursu młodzi adepci pisarstwa podejmują coraz trudniejsze wyzwania, by tylko najlepsi otrzymali miano finalistów i laureatów.

Ten program edukacji literackiej w formie konkursu, pozwala uczestnikom nabywać doświadczeń pisarskich i czytelniczych, daje platformę do prezentacji swoich talentów i umiejętności, motywuje do indywidualnej pracy nad sobą i swoim warsztatem. Niezależne Jury, nieobarczone zależnościami szkolnymi, ocenia język i umiejętność budowania formy, odwagę w ukazywaniu własnych opinii i refleksji, ceni otwartość, oryginalność i kreatywność, przekaz.

Program edukacji literackiej jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerem Stowarzyszenia jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

By pięknym słowem uczcić 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły zachęcamy do udziału w 5 Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra.

By zostać laureatem Złotego / Srebrnego lub Brązowego Pióra i otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe należy pokonać rówieśników w kolejnych etapach rozgrywek literackich:

I etap

„MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA

MIŁOŚĆ WSZYSTKO ROZWIĄZAŁA

DLATEGO UWIELBIAM TĘ MIŁOŚĆ

GDZIEKOLWIEK BY PRZEBYWAŁA”

– FRAGMENT „PIEŚNI O BOGU UKRYTYM” MOTTEM DO ROZWAŻAŃ W FORMIE ESEJU – utwór do 1000 słów

zgłoszenia prac do 24.06.2020

wyniki I etapu zostaną opublikowane do 30.06.2020

II etap

Nowela z inspiracji poematem “Kamieniołom” Karola Wojtyły.

(objętość pracy maks. 4 strony A4). Ten etap Konkursu przeznaczony jest dla autorów maksymalnie 20 najwyżej ocenionych esejów.

zgłoszenia prac do 29.09.2020

ogłoszenie wyników do 6.10.2020r.

III etap

Scenariusz 1-aktowego spektaklu na podstawie własnej noweli z poprzedniego etapu. Objętość scenariusza teatralnego maksymalnie 20 stron A4 (razem z didascaliami i przypisami odautorskimi)

zgłoszenia prac do 6.11.2020 r.

ogłoszenie wyników 13.11.2020.

Dla uczestników III etapu Konkursu przewidziana jest możliwość bezpośrednich i indywidualnych konsultacji z Literackim Opiekunem Konkursu.

Laureatom Złotego / Srebrnego i Brązowego Pióra zostaną ufundowane statuetki, specjalne nagrody rzeczowe w postaci laptopa, tabletu i e-czytnika, finaliści otrzymają dyplomy i drobne upominki. Nagrodami rzeczowymi i dyplomami zostaną również obdarowani nauczyciele, którzy doprowadzą swoich uczniów do Finału Konkursu Literackiego o „Giętkie Pióro”.

Informacje na stronie:

www.gietkiepioro.parafiada.pl/Wojtyla.