×
×

Antologia komiksów laureatów konkursu „Zwyczajna służba…”

Czytaj więcej

Oddajemy do rąk czytelników Antologię prac laureatów ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży na krótką formę komiksową poświęconą wybranemu Bohaterowi Zbrodni Katyńskiej „Zwyczajna służba…”. W Antologii opublikowano następujące prace:

Kategoria 2003 – 2005
I miejsce – Anna Kusyk – rysownik i scenarzysta
„Zwyczajna służba generała Mieczysława Smorawińskiego – Mój Bohater Katyński”
II miejsce – Natalia Znaniecka – rysownik i scenarzysta
„Zwyczajna służba – Mój Bohater Katyński – asp. PP Franciszek Kużajski”
III miejsce – Amelia Wojda – rysownik i scenarzysta
„Mój Bohater – Michał Burakowski”

Kategoria 2000 – 2002
I miejsce – grupa WSPOMNIENIE: Jakub Stachowski – scenarzysta, Kamila Treder – rysownik
„Nieznane historie Katynia – por. Janina Lewandowska”

To już druga odsłona konkursu związanego z programem „Katyń… ocalić od zapomnienia”. W ubiegłym roku młodzież przygotowywała plakat wokół tematu „Katyń-pamiętam.PL”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza wraz z Muzeum Katyńskim – Oddziałem Martyrologicznym Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Projekt „Zwyczajna służba… – historia w krótkiej formie graficznej” jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

 

Dodaj komentarz