×
×

Biało – czerwony rajd rowerowy w Bukownie

Czytaj więcej

Oto pomysł na świętowanie Niepodległości. Partnerzy Stowarzyszenia Parafiada z Bukowna, 5 października 2018 r. zorganizowali biało – czerwony rajd rowerowy. W rajdzie wzięli udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie. Trasa obejmowała Bukowno – Podlesie – Pszeń – Bór – Bukowno. Jak donosi p. Agnieszka Karcz sygnał do startu biało-czerwonego peletonu dał burmistrz miasta Bukowno, p. Mirosław Gajdziszewski wraz z dyrektorem szkoły, p. Mirosławem Siudyką.

Uczestnicy rajdu złożyli hołd bohaterom i zapalili znicze pod obeliskiem ku czci Żołnierza Polskiego, tablicą pamiątkową w Podlesiu poświęconą Powstańcom Styczniowym oraz Legii Cudzoziemskiej i przy pomniku pacyfikacji Boru. Na zakończenie rajdu zapali znicz pod Dębem Pamięci ku czci majora Jana Buchowieckiego, znajdującego się na placu szkoły. W tym dniu rozegrano również grę edukacyjną opracowaną przez Stowarzyszenie Parafiada „Wyścig Niepodległości”.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl

Dodaj komentarz