×
×

Drugi Obóz Parafiadowy dla Mazowsza w Łebie

Czytaj więcej

Labirynt Naturalny i Ogród Drewnianych Gier Wieloformatowych w Łebie – dzieci przez półtorej godziny przechodziły przez labirynt pod okiem instruktorki „Czarownicy”, która zadbała o to, by wszystkie grupy bezpiecznie dotarły do wyjścia, po drodze musieli wykonywać zadania – taką relację otrzymaliśmy od p. Konstancji Sokalskiej, kierowniczki jednego z dwóch Obozów Parafiadowych dla Mazowsza, które równolegle odbywają się w Łebie w dniach od 27 lipca do 9 sierpnia 2018 r. Parafiadowicze zwiedzili również Trójmiasto, a w nim molo Gdynia-Orłowo, skąd mogli podziwiać rozmieszczenie samego Trójmiasta i Helu. W Muzeum Solidarności w Gdańsku widzieli słyną salę BHP i weszli na taras widokowy z panoramą miasta. Zwiedzili także Muzeum II Wojny Światowej i starówkę Gdańska. W Sea Park Sarbsk mogli podziwiać pokazy umiejętności w czasie karmienie foki szarej i foki pospolitej oraz uchatki. Obiekt oprócz fokarium obejmuje także muzeum marynistyczne, ekspozycję różnych gatunków ptaków wodnych, oceanarium prehistoryczne i prezentację multimedialną o błękitku.

1 sierpnia był dniem patriotycznym poświęconym zarówno 74-tej rocznicy Powstania Warszawskiego, jak i 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości. Z tej okazji, w ramach konkursu uczestnicy przygotowywali plakaty z Ojcami Niepodległości.

Atrakcji było wiele – dodaje p. Sokalska. Odbył się pokaz mody przygotowany przez drużyny składające się z projektantów i modeli. Przygotowano kreacje w różnych stylizacjach: witaj szkoło, odległe zakątki świata, egzotyka, czy rock and roll. W czasie konkursu Mam talent odnotowano występy wokalne bez podkładu, z podkładem, występy w zespole, pokazy taneczne z elementami akrobatyki jak szpagaty i gwiazdy, pokaz makijażu artystycznego, przygotowanie rysunku na czas. Sprawdziła się zabawa w „pasterza i owieczkę” – każdy osoba jako pasterz wylosowała swoją owieczkę, o którą miała się troszczyć – dzieci twórczo pisały liściki z życzeniami, niektórzy pomagali sobie na stołówce robiąc kanapki, bądź nalewając herbatę. Pedagogiczne wyjaśnienie tej zabawy jest takie, że pomimo różnic między nami, jedna rzecz nas łączy, każdy chciałby się czuć dobrze i być obdarowywany. W czasie koloni organizowano pogodne wieczory, zabawy integracyjne i rekreacyjne np. zabawa w podobieństwa, zabawa w zwierzątka – dzieci przez wykorzystanie odgłosów i gestów kilku gatunków zwierząt musiały się odnaleźć w grupie. Program dopełniały zajęcia sportowe, najczęściej badminton, skakanka, koszykówka. Zorganizowano warsztaty biżuterii i decoupage. Poza tym odbył się konkurs fotograficzny z wycieczki do Trójmiasta oraz widoków z Łeby, konkurs na wizytówkę na drzwi. Konkurs plastyczny na karykaturę wygrała karykatura p. Mateusza jednego z trenerów prowadzących warsztaty.

Dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Mazowieckiego na kolonii poprowadzono rozbudowany program warsztatowy. „Odpowiedzialny/odpowiedzialna” to hasłem tegorocznych warsztatów profilaktycznych – jestem odpowiedzialny za to, co robię, co mówię i co piszę. To poczucie odpowiedzialności młody człowiek buduje w sobie przez pasje, zainteresowania, wiarę, relacje w rodzinie i ze znajomymi. Z takimi przemyśleniami dzieci i młodzież wróci jutro do domu.

Dodaj komentarz