×
×

Dziękujemy za Obozy Parafiadowe dla Polonii

Czytaj więcej

Skończyła się już druga seria Obozów Parafiadowych dla Polaków i Polonii z zagranicy – w sumie 10 dwutygodniowych turnusów w dwóch terminach przed i po Jubileuszowej 30. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży, która odbyła się w dniach od 8 do 14 lipca 2018 r. Na Obozy Parafiadowe przyjechało 900 uczestników z 5 państw: Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Rosji. Na jednym z nich byli również obecni młodzi z Małopolski.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie przez Właścicieli ośrodków nadmorskich w Dźwirzynie, Jarosławcu, Łebie, Sianożętach, Ustroniach Morskich oraz górskich w Poroninie i Zakopanem.

Dziękujemy Personelowi tych ośrodków, Przewodnikom, Ratownikom i Służbie Medycznej.

Wielkie podziękowania dla tych, którzy stanowili kadrę poszczególnych turnusów. Dziedzi i młodzież ciepło będzie wspominać swoich Kierowników Wychowawców, Animatorów, Warsztatowców i Opiekunów.

Na trzech obozach, dwóch w Łebie i jednym w Jarosławcu, gościliśmy Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Karczewskiego – dziękujemy za serdeczne spotkania i rozmowy z parafiadowiczami.

Na obozach w Sianożętach i Łebie odwiedzili nas reporterzy z kamerami TVP3 Szczecin i Gdańsk – dzięki Państwu udało się przekazać informację o wyjątkowym klimacie, jaki panuje wśród uczestników Obozów Parafiadowych.

Serdecznie dziękujemy Władzom rządowym i samorządowym – dzięki tej pomocy w roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości mogliśmy zaprosić tylu młodych Polaków z różnych zakątków Europy. Parafiadowy program „Łączy nas Polska” i „Sport uczy i łączy wszystkich” współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz