×
×

Gala Zakończenia 31. Parafiady

Czytaj więcej

Dzisiaj, w przedostatni dzień Parafiady odbyła się uroczysta Gala Zakończenia. Dokonano uroczystej dekoracji zwycięzców kilku konkurencji: połka nożna, Gimnazjum, chłopców oraz pchnięcie kulą, w kategorii Liceum, dziewcząt i chłopców. Puchary ufundowała p. Ludwika Chewińska, olimpijka, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy, aktualna rekordzistka Polski w pchnięciu kulą.

Mieliśmy też okazję oklaskiwać zwycięzców wybranych konkursów: Przeglądu Małych Form Teatralnych, konkursu wokalnego „Muzyka moim życiem w kategorii Szkoła Podstawowa, konkursu plastycznego „Pod Twą obronę – wizerunki Matki Bożej” w kategorii Liceum oraz konkursu wiedzy „Zimowe dyscypliny sportowe w Polsce” w kategorii Gimnazjum z nagrodą specjalną – koszulką z autografami Skoczków naszej kadry narodowej.

Program zakończenia uatrakcyjniły występy: taniec fleshmob Zespołu Wiara z Bolechowa na Ukraina, kwintet wokalny z Grodna na Białorusi z utorem przygotowanym na tegoroczną Parafiadę oraz duet wokalny z Mickun na Litwie.

Na zakończenie o. Tomasz Olczak, Prezes Stowarzyszenia i Dyrektor Parafiady złożył serdeczne podziękowania członkom Komitetu Organizacyjnego, w tym Wolontariuszom, Opiekunom reprezentacji: trenerom, nauczycielom, siostrom zakonnym, księżom diecezjalnym i zakonnikom, a nade wszystko Dzieciom i Młodzieży – uczestnikom tegorocznej Parafiady. Podziękował również Instytucjom i Przyjaciołom Parafiady, przekazując słowa wielkiej wdzięczności na ręce przybyłych na tę uroczystość Gości. Marszałka Senatu RP Stanisława Kraszewskiego reprezentował Senator Jan Żaryn. Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego reprezentował Poseł na Sejm Jarosław Krajewski. Na Gali Zakończenia byli obecni także: p. Karolina Orzechowska, Dyrektor Biura Polonijnego Senatu RP, p. Sebastian Kęciek, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej MEN, prof. Kazimierz Banasik, Prorektor ds. Rozwoju SGGW, p. Wojciech Motelski, Dyrektor Ekonomiczny, Zastępca Kanclerza SGGW i p. Tadeusz Nadolny, Kierownik Administracji Domów i Stołówek SGGW.

Na Eucharystii przy grobie o. Józefa Jońca w Świątyni Opatrzności Bożej gościliśmy Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wandę Zwinogrodzką oraz p. Dariusza Wieromiejczyka, Dyrektora Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego i p. Krzysztofa Skolimowskiego, Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.


Dodaj komentarz