×
×

Konkurs na komiks trwa – „Zwyczajna służba…”

Czytaj więcej

Ilu Bohaterów, tyle opowieści… tylko tak można Katyń… ocalić od zapomnienia!

Trwa konkurs dla młodzieży na krótka formę komiksową poświęconą wybranemu Bohaterowi Zbrodni Katyńskiej. Dla niemal 22 tysięcy Polaków praca w II Rzeczypospolitej i po wybuchu II Wojny Światowej była „zwyczajną służbą” Ojczyźnie – stąd temat tego konkursu. Komiks za pomocą rysunku i kilku słów przypomni Tych, którzy reprezentując przeróżne zawody – nauczycieli, lekarzy, farmaceutów, urzędników samorządowych, bankowych, duchowieństwa, wojskowych wszelkich służb, policjantów, służb więziennych i straży granicznej – pracowali dla swojej społeczności lokalnej, Małej Ojczyzny, a płacąc najdroższą cenę krwi w Katyniu, Charkowie, Twerze i Bykowni stali się Bohaterami dla Niepodległej Ojczyzny.

Konkurs polega na przygotowaniu scenariusza, a następnie ujęcie w komiksowej formie graficznej historii wybranego Bohatera. Technika jest dowolna, a całość należy zamknąć w od 2 do 5 planszach w poziomym formacie A3. Prace mogą przygotowywać pojedyncze osoby, duety, a nawet zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. Prace należy przesłać lub dostarczyć do Organizatora w nieprzekraczalnym terminie do 19 października 2018 r. Na 17 listopada 2018 r. zaplanowano uroczystość rozdania nagród i wernisaż wystawy antologii najlepszych prac w siedzibie Muzeum Katyńskiego.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza wraz z Muzeum Katyńskim – Oddziałem Martyrologicznym Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Projekt „Zwyczajna służba… – historia w krótkiej formie graficznej” jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Więcej szczegółów – regulamin oraz materiały biograficzne znajdziecie na stronie konkursu „Zwyczajna służba”.

Dodaj komentarz