×
×

Laureaci II etapu konkursu „Giętkie Pióro” – Herbert 2018

Czytaj więcej

Znamy już laureatów II etapu ogólnopolskiego konkursu literackiego dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra!

Spośród 12 zgłoszonych przez młodych adeptów pisarstwa nowel, które dotyczyły konkretu codzienności z inspiracji wierszem „Piekło” Zbigniewa Herberta, Jury w składzie: Izabela Żukowska – przewodnicząca, Katarzyna Hagmajer-Kwiatek, Małgorzata Sobieszczańska, Faustyna Toeplitz-Cieślak i z ramienia organizatora konkursu, Stowarzyszenia Parafiada, Małgorzata Włodarczyk najwyżej oceniło 8 prac, a ich autorów zakwalifikowano do udziału w kolejnym etapie.

Na III etapie 8 autorów najwyżej ocenionych prac zmierzą się z projektem na najlepszy scenariusz spektaklu teatralnego z inspiracji wybranym wierszem z „Pana Cogito” Herberta. Przed tym wyzwaniem staną – podajemy nazwiska laureatów w kolejności alfabetycznej / tytuł noweli z II etapu / nazwę miejscowości:

Zuzanna Bober / „O szarych domkach” / Nowy Wiśnicz

Emilia Duszeńko / „Pióro z grawerem” / Brzeg

Angelina Kowalska / „Księżycowy chłopiec” / Włoszczowa

Michał Matyszkiewicz / „IPhone” / Dąbrowa Górnicza

Aleksandra Orlikowska / „Ulica” / Opole

Zofia Piotrowska / „Książka” / Wrocław

Pola Rabajczyk / „Zimne piekło” / Wrocław

Julia Wolińska / „Notatnik” / Olsztyn

Gratulujemy! Na scenariusze Organizatorzy czekają do 29 października 2018 r. Najlepszy scenariusz będzie miał wystawienie sceniczne w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie. Więcej szczegółów na stronie konkursu „Giętkie Pióro”.

Pierwsza edycja konkursu o nagrodę „Giętkiego Pióra” została przeprowadzona w 2016 r. Przeznaczona była dla młodzieży z warszawskich gimnazjów, by w ten sposób uczcić 100. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza. A słowa zaczerpnięte z poematu Słowackiego „Beniowski” stały się mottem całego konkursu. Druga edycja konkursu, z inspiracji twórczością Josepha Conrada Korzeniowskiego, patrona roku 2017 miała już charakter ogólnopolski. Kolejna odsłona konkursu w bieżącym, 2018 r. związana jest z twórczością Zbigniewa Herberta.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza. Konkurs jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz