×
×

Lekkoatletyczny czwartek 31. Parafiady

Czytaj więcej

Czwartkowe rozgrywki sportowe zostały zorganizowane w dwóch miejscach. Wszystkie konkurencje lekkoatletyczne odbyły się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Parafiadowicze rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60, 100, 300, 400, 1000 i 1500 m, skok w dal, pchnięcie kulą i rzut piłką palantową. Wszystkie w czterech kategoriach wiekowych: podstawówka, gimnazjum, liceum, opiekunowie. Na obiektach SGGW rozgrywano turnieje: koszykówki, tenisa stołowego, biathlon oraz zawody pływackie.

W Miasteczku Parafiadowym odbyły się dwa konkursy: wokalny „Muzyka moim życiem” i plastyczny „Warszawa- ukochane miasto”.

Wieczorem zorganizowano zabawę parafiadową i wieczór wolontariacki, w trakcie którego o. Tomasz Olczak, Dyrektor Parafiady podziękował wszystkim Wolontariuszom za ich zaangażowanie i dobre serce włożone w pracę na rzecz Parafiady.

Modlitwę wieczorną poprowadzono pod hasłem: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J2, 5). W nocy z czwartku na piątek miała miejsce całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w Namiocie Spotkań. Gratulujemy i podziwiamy wytrwałych, którzy zgłosili się na dużór czuwania.

31. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży odbywa się w Warszawie w dniach od 7 do 13 lipca 2019 i gromadzi niespełna 1,5 tys. uczestników z kilku państw. Projekt jest finansowany ze środków Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędy Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz m.st. Warszawy. Imprezę Honorowym Patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Dodaj komentarz