×
×

Letnie Obozy Parafiadowe

Czytaj więcej

Dwutygodniowe Obozy Parafiadowe nad polskim morzem w Sianożętach, Dźwirzynie, Łebie, Ustroniach Morskich, Jarosławcu oraz w górach w Poroninie trwają od 24 czerwca 2018 r. Bezpośrednio po ich zakończeniu uczestnicy przyjadą do Warszawy, by wziąć udział w Jubileuszowej 30. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży – inauguracja odbędzie się 8 lipca 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Oprócz tych 6 turnusów 14 lipca rozpoczną się kolejne 4, w Jarosławcu i w dwóch ośrodkach w Łebie nad morzem oraz w Zakopanym– w sumie weźmie w nich udział niespełna 900 osób z zagranicy: Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Rosji oraz młodzież z Polski. Program „Łączy nas Polska” i „Sport uczy i łączy wszystkich” współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Zarządu Województwa Małopolskiego.

Kolejne Obozy Parafiadowe dla ok. 300 uczestników z Polski odbędą się na przełomie lipca i sierpnia. Oprócz programu parafiadowego opartego na triadzie stadion-teatr-świątynia, każdy z nich posiada swój charakterystyczny rys programowy: „Wybieram zdrowie”, „Artemania”. Zadanie współfinansowane ze środków Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Samorządu Województwa Mazowieckiego, m.st. Warszawy. Te obozy zostały zorganizowane: trzy turnusy w Łebie oraz jeden w Smołdzińskim Lesie. Poza tym odbędą się jeszcze obóz w Ustce z rozbudowanym pasmem pastoralnym w oparciu o program oazowy oraz „Latino Dance” z warsztatami tańca i zajęciami j. hiszpańskiego w Sypniewie.

Dodaj komentarz