×
×

Logotyp 31. Parafiady

Czytaj więcej

Równoległe linie, które kreślą numer kolejnej, 31. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży nawiązują do antycznej triady: stadion – teatr – świątynia. Czerwień to barwa przypominająca wrzącą krew i dynamizm związany z aktywnością fizyczną – oznacza sport. Żółty jest kolorem igrającego światła i związanych z nim nieograniczonych możliwości twórczej ekspresji – oznacza kulturę. Błękit nieba i głębia rozległych wód oceanu odsyłają nas do świata przekraczającego ludzkie tu i teraz – oznacza duchowość. Harmonijny rozwój człowieka sprawia, że przez ćwiczenia kształci się ciało, przez nauki rozwija się umysł, a przez cnoty wychowuje się serce.

31. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży odbędzie się w Warszawie w dniach od 7 do 13 lipca 2019 r. Zapraszamy 15-osobowe reprezentacje klubów sportowych, szkół, parafii oraz innych instytucji i organizacji młodzieżowych wraz z opiekunami. Parafiadowe współzawodnictwo obejmuje zawody i rozgrywki sportowe, konkursy i wydarzenia kulturalne oraz spotkania formacyjne. Program nawiązuje do antycznej triady stadion- teatr- świątynia.

Dodaj komentarz