×
×

Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

Czytaj więcej

Patronat Honorowy
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy

Co to jest Międzynarodowa Parafiada?

Podziękowania za wsparcie 31. Parafiady

MPDiM, Polonia
31. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży odbyła się w dniach od 7 do 13 lipca 2019 r. Bardzo serdecznie dziekujemy Darczyńców, Partnerów i Sponsorów, Instytucjom i Osobom, Przyjaciołom! Dziękujemy za Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Program 31. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży współfinansowany był ze środków instytucji, którym dziękujemy: Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Miasto Stołeczne Warszawa. W promocji tego wydarzenia składamy podziękowania za Patronat Medialny, którym…
Czytaj więcej

Podsumowanie 31. Parafiady

MPDiM
Parafiada to tygodniowe święto sportu, kultury i wiary. W tym roku na 31. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży przyjechało 53 reprezentacje zagraniczne i 27 krajowych - z 7 państw: Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Rosji, Niemiec i Polski oraz goście z Węgier. To w sumie niespełna 1,5 tys. uczestników, w tym ponad 900 osób ze środowisk polonijnych z zagranicy. Reprezentowali oni swoje parafie, kluby sportowe, placówki oświatowe i organizacje polonijne. Komitet Organizacyjny liczył ponad 150 osób, większość wolontariuszy. Parafiada opiera się…
Czytaj więcej

Gala Zakończenia 31. Parafiady

MPDiM
Dzisiaj, w przedostatni dzień Parafiady odbyła się uroczysta Gala Zakończenia. Dokonano uroczystej dekoracji zwycięzców kilku konkurencji: połka nożna, Gimnazjum, chłopców oraz pchnięcie kulą, w kategorii Liceum, dziewcząt i chłopców. Puchary ufundowała p. Ludwika Chewińska, olimpijka, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy, aktualna rekordzistka Polski w pchnięciu kulą. Mieliśmy też okazję oklaskiwać zwycięzców wybranych konkursów: Przeglądu Małych Form Teatralnych, konkursu wokalnego "Muzyka moim życiem w kategorii Szkoła Podstawowa, konkursu plastycznego "Pod Twą obronę - wizerunki Matki Bożej" w kategorii Liceum oraz konkursu wiedzy…
Czytaj więcej

Lekkoatletyczny czwartek 31. Parafiady

MPDiM
Czwartkowe rozgrywki sportowe zostały zorganizowane w dwóch miejscach. Wszystkie konkurencje lekkoatletyczne odbyły się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Parafiadowicze rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60, 100, 300, 400, 1000 i 1500 m, skok w dal, pchnięcie kulą i rzut piłką palantową. Wszystkie w czterech kategoriach wiekowych: podstawówka, gimnazjum, liceum, opiekunowie. Na obiektach SGGW rozgrywano turnieje: koszykówki, tenisa stołowego, biathlon oraz zawody pływackie. W Miasteczku Parafiadowym odbyły się dwa konkursy: wokalny „Muzyka moim życiem” i plastyczny „Warszawa- ukochane…
Czytaj więcej

Środa 31. Parafiady

MPDiM
Jesteśmy na półmetku parafiadowej rywalizacji z kontynuacją programu rozgrywek sportowych i konkursów artystycznych. Rozegrano kolejne mecze koszykówki, tenisa stołowego, badmintona, szachów oraz warcabów. W Namiocie Spotkań można było posłuchać wspaniałych występów w ramach konkursu Sacro Song. Parafiadowicze nadal mają możliwość uczestnictwa w warsztatach „Szkiełko i oko”, które obejmują zadania: warsztaty sztuki op-art, czyli plastyczna gra ze wzrokiem, sztuki iluzji z elementami fizyki optycznej, tworzenia specjalnej biżuterii za pomocą techniki „metal clay” i pokonanie labiryntu filozoficznego. Hasłem dzisiejszego dnia były słowa…
Czytaj więcej

Wtorek 31. Parafiady

MPDiM
W kolejny dzień 31. Parafiady Dzieci i Młodzieży na Miasteczku Parafiadowym (SGGW) gościliśmy Żandarmerię Wojskową, która przygotowała pokazy na symulatorze zderzeń w ruchu drogowym oraz pokaz robota pirotechnicznego.  W rywalizacji sportowej parafiadowicze brali udział w finałach turnieju piłki nożnej oraz piłki siatkowej. Odbył się również bieg na orientację, strzelectwo dziewcząt, warcaby i szachy. Uczestnicy rywalizowali też w ringo, tenisie stołowym i badmintonie. Nadal trwają warsztaty "Szkiełko i oko" czyli warsztaty biżuterii, iluzji, op-artu. Odbyły się również dwa konkursy: wiedzy o…
Czytaj więcej

Poniedziałek 31. Parafiady

MPDiM
Kolejny dzień 31. Parafiady już za nami. Po wczorajszej inauguracji dzisiaj rozpoczęły się rozgrywki sportowe i konkursy. Wydarzenia sportowe rozpoczęły się od rywalizacji indywidualnej: tenisa stołowego, badmintona, ringo, strzelectwa sportowego i biegów przełajowych na dystansie 500, 1000 i 1500 m. W rywalizacji grupowej parafiadowicze rywalizowali w turniejach piłki nożnej i siatkówki. Program aktywności fizycznej ubogaciły warsztaty taneczne Zumby, które cieszyły się powodzeniem zarówno damskiej jak i męskiej części uczestników. Przed południem uczestnicy brali udział w warsztatach "Szkiełko i oko", w…
Czytaj więcej

Relacja z 31. Parafiady FOTORELACJA, MEDIA, PARAFIADEK

MPDiM, Polonia, Regionalne
Zobacz relację z 31. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży: FOTORELACJA w obiektywie pięciu rewelacyjnych fotografów: Magdaleny Achtenberg, Pauliny Duszyńskiej, Thomasa Wagnera, Rafała Giersa oraz Igora Miszczuka. MEDIA o nas i my w mediach to relacje telewizyjne, audycje radiowe, artykuły internetowe i publikacje drukowane. PARAFIADEK to codzienna gazetka z wynikami i najważniejszymi informacjami. Śledź nas w mediach społecznościowych: Facebook @Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza #parafiada Instagram @Stowarzyszenie_Parafiada #parafiada
Czytaj więcej

Inauguracja 31. Parafiady za nami

MPDiM
31. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży uważam za otwartą - ogłosił o. Tomasz Olczak, Prezes Stowarzyszenia i Dyrektor Parafiady. Inauguracja miała miejsce 7 lipca 2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach. W imieniu wszystkich uczestników i sędziów przysięgę złożył Michał z Poznania oraz Sędzia Główny, p. Leszek Bałda. To oznacza, że parafiadowe zmagania czas zacząć. O. Mateusz Pindelski, Przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów w homilii mówił: Przed Wami tydzień współzawodnictwa, modlitwy, przedstawień. W Piśmie Świętym możemy…
Czytaj więcej

Przyjazd uczestników 31. Parafiady

MPDiM, Polonia, Regionalne
W 31. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży weźmie udział niespełna 1,5 tys. uczestników z 7 państw. Będą reprezentować swoje kluby sportowe, szkoły, parafie, środowiska polonijne. Na Miasteczku Parafiadowym zamieszka i w rywalizacji sportowej, wydarzeniach kulturalnych i spotkaniach religijnych weźmie udział 53 reprezentacje zagraniczne i 27 reprezentacji krajowych. Bardzo serdecznie dziękujemy Administracji i wszystkim Pracownikom Domów Studenckich SGGW za serdeczne przyjecie i pomoc w organizacji zakwaterowania dla tegorocznych Parafiadowiczów.
Czytaj więcej

 

31. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

niedziela, 7 lipca 2019 - sobota, 13 lipca 2019

Parafiada to tygodniowe święto sportu, kultury i wiary - międzynarodowe spotkanie ponad tysiaca uczestników, dzieci i młodzieży z kilku państw z rożnych stron świata. Parafiadowe współzawodnictwo obejmuje zawody i rozgrywki sportowe, konkursy i wydarzenia kulturalne oraz spotkania formacyjne. Program nawiązuje do antycznej triady stadion- teatr- świątynia.

Równoległe linie, które kreślą numer kolejnej, 31. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży nawiązują do antycznej triady: stadion – teatr – świątynia. Czerwień to barwa przypominająca wrzącą krew i dynamizm związany z aktywnością fizyczną – oznacza sport. Żółty jest kolorem igrającego światła i związanych z nim nieograniczonych możliwości twórczej ekspresji – oznacza kulturę. Błękit nieba i głębia rozległych wód oceanu odsyłają nas do świata przekraczającego ludzkie tu i teraz – oznacza duchowość. Harmonijny rozwój człowieka sprawia, że przez ćwiczenia kształci się ciało, przez nauki rozwija się umysł, a przez cnoty wychowuje się serce.