×
×

Obóz Parafiadowy dla Mazowsza w Sianożętach

Czytaj więcej

Dobiegł końca Obóz Parafiadowy z programem profilaktyczno-terapeutycznym dla dzieci i młodzieży z Mazowsza w Sianożętach. Obóz trwał od 28 lipca do 10 sierpnia 2019 r. i wzięło w nim udział 37 uczestników.

Pierwszy tydzień zdominowany był przez zajęcia profilaktyczne prowadzone przez p. Mateusza Puchowskiego. Celem ich było nie tylko zdobycie wiedzy, ale przede wszystkim umiejętności radzenia sobie w przeróżnych sytuacjach, także zagrożenia, w towarzystwie rówieśniczym. Oprócz tego w czasie spotkań utrwalano dobre wzorce postępowania np. związane ze zdrowym odżywianiem, czy kulturalnym zachowaniem przy stole.

Nie zabrakło czasu na wyjścia na plażę i kąpiel w morzu. Ponadto dzieci wzięły udział w grze terenowej, Państwach kolorów, a także przygotowywały inscenizacje Legend Morskich. Podczas wycieczki do Kołobrzegu odbył się rejs statkiem, wycieczka po mieście, a także wizyta w Muzeum Minerałów, Muzeum Figur Woskowych oraz wyście na latarnię morską. Niezapomniane wspomnienia pozostaną również po wizycie w parku rozrywki – Sky Park, w którym każdy mógł spędzić czas na gigantycznych dmuchańcach, wieży widokowej, wirtualnych podróżach, czy poznać podstawowe działanie praw fizyki, optyki i astronomii. Atrakcją było również wyjście do kina 7D, dyskoteka i ognisko.

Jednym z elementów obozu były zajęcia z pierwszej pomocy, które poprowadzili ratownicy z PCK Bydgoszcz. Dzięki temu można łączyć wakacyjny wypoczynek z programem przydatnych szkoleń. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak reagować podczas wypadku, jednocześnie dbając o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, a także jak udzielić pierwszej pomocy i wykonać resuscytację.

Zgodnie z ideą triady parafiadowej oprócz programu kulturalnego odbył się Dzień Sportu, gry i zabawy zespołowe oraz zawody. Ważnym elementem podczas tych dwóch tygodni była niedzielna Eucharystia, którą dzieci spędziły z uczestnikami Obozu Parafiadowego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Parafiada wraz z kierownikiem, o. Andrzejem Lisiakiem dla dzieci i młodzieży z Łowicza.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała p. Anna Czaja – kierownik obozu wraz z kadrą: p. Aleksandra Sakowska, p. Katarzyna Wojciechowska i p. Magdalena Kiwior, której zawdzięczamy niniejszą relację.

Dodaj komentarz