×
×

Obóz Parafiadowy dla młodzieży z Łowicza w Ustroniu Morskim

Czytaj więcej

Wczoraj zakończył się Obóz Parafiadowy dla dzieci i młodzieży z Pijarskiej Szkoły Podstawowej w Łowiczu. Zorganizowany w dniach od 27 lipca do 5 sierpnia 2019 r. w Ustroniu Morskim. Wzięło w nim udział 34 uczestników, głównie ze Scholi Królowej Pokoju, w tym trójka animatorów, absolwentów szkoły.

Najwiekszą atrakcją była kąpiel w morzu przy pięknej pogodzie. Ale prócz tego zwiedzano Western Park, co wprost nawiązywało do tematyki obozu – Wakacje na dzikim zachodzie – tłumaczy kierownik, o. Andrzej Lisiak. Na czas kolonii dzieci zamieniły się kowbojów, wychowawcy w szeryfów, animatorzy w ich pomocników, a kierownik w sędziego.

Każdego dnia koloniści mieli do wykonania zadania, dzięki którym nabywali kowbojskiej sprawności. W czasie wyjazdu uczestnicy byli także na wycieczce w Kołobrzegu, gdzie zobaczyli m.in. oceanarium, latarnię morską i wypłynęli na pełne i bezkresne morze.

Według parafiadowej triady, oprócz rywalizacji sportowej związanej z filarem stadionu i wydarzeń kulturalnych związanych z filarem teatru nie zabrakło światyni, którą wypełniała codzienna modlitwa, Eucharystia pięknie przeżywana m.in. dzięki grze na instrumentach. Codzienny program wzbogaciły scenki historyczne, dzień patriotyczny, dzień sportu, miniolipiada z medalami, codzienna rozgrzewka, a szczególnie gra w siatkówkę, w każdej wolnej chwili – dodaje o. Andrzej. Nie zabrakło także tradycyjnego ogniska, dyskoteki i gofrów. Można jeszcze wspomnieć o pokazie iluzjonisty.

Jak utrzymują Opiekunowie wszyscy zadowoleni i opaleni wrócili do domu. Teraz pozostają juz tylko wspomnienia i wdzięczność Bogu i ludziom.

Dodaj komentarz