×
×

Obóz Parafiadowy dla Mokotowa w Augustowie

Czytaj więcej

Od 12 do 25 sierpnia 2019 r. w Augustowie odbywał się Obóz Parafiadowy dla dzieci i młodzieży z kilku szkół Mokotowa.

Program był bogaty w wycieczki rowerowe po Suwalszczyźnie. Trzeba zaznaczyć – podaje kierownik turnusu, o. Radosław Torba, że 32 uczestników obozu uczestniczyło w szkoleniu i zdało pomyślnie egzamin na kartę rowerową w WODK w Suwałkach. Ponadto wzięli oni udział w spływie kajakowym Czarną Hańczą na odcinku Maćkowa Ruda – Sarnetki.

Program kulturalny obejmował warsztaty wokalne, w trakcie których uczestnicy, a więc część jako ministranci z pijarskiej parafii MB Królowej Wyznawców w Warszawie i chórzyści z Piccolo Coro Calasanziano doskonalili swoje umiejętności śpiewu liturgicznego. Odbyły się zajęcia „Matematyka jest wszędzie”, w trakcie których wszyscy mogli się dowiedzieć, co to są fleksagony, jak zaprogramować ozobota, czy własnoręcznie wykonać przestrzenny fraktal Sierpińskiego. Każdą chwile spędzali na plaży miejskiej w Augustowie. Udało się także odwiedzić polski biegun zimna położony w miejscowości Bolcie, w pobliżu trójstyku granic Polski, Litwy i Rosji, a także wiadukty w Stańczykach, Muzeum Wigier w Starym Folwarku oraz przejechać Wigierską Kolejką Wąskotorową.

Część formacyjna obejmowała codzienną Eucharystię z prezentacją mało znanych postaci biblijnych jak Juda, Gedeon, czy Estera. Uczestnicy odwiedzili też wiele ciekawych miejsc jak parafia Wniebowzięcia NMP w Puńsku, bazylika NSPJ W Augustowie czy Sanktuarium MB Studzieniczańskiej w Studzienicznej.


Dodaj komentarz