×
×

Obóz Parafiadowy Latino Dance w Sypniewie

Czytaj więcej

W Sypniewie k. Jastrowia odbywa się Obóz Parafiadowy Latino Dance. Obóz rozpoczął się 30 lipca i potrwa do 12 sierpnia 2018 r. Dlaczego Latino Dance? Ten turnus wzbogacono o warsztaty tańców latynoskich i zajęcia z języka hiszpańskiego. Kierownikiem tego turnusu jest p. Monika Dufaj. W ramach przerwy w systematycznych zajęciach wyjechaliśmy na wycieczkę do Kołobrzegu – podaje – zwiedziliśmy port turystyczny oraz latarnię morską, dzieci miały czas na kąpiel w morzu oraz zabawy na plaży. Pobyt „uświetniła” wizyta w cukierni na gofrach oraz zabawa w parku miejskim przy fontannie. Dzieci zwiedziły też wiejskie okolice Sypniewa.

Zajęcia taneczne prowadzi absolwentka wyższych studiów artystycznych w zakresie tańca współczesnego Uniwersytetu Sztuki Instituto Superior de Arte w Hawanie. Celem zajęć – jak mówi – jest poprawienie koordynacji, aktywności i uelastycznienie rożnych  partii ciała np. bioder, torsu połączonych z elementami ruchu i rytmu tańców latynoskich i kubańskich takich jak: mambo, salsa, merengue, conga, pop, hip-hop. I dodaje – uczestnictwo  w zajęciach pozwoliło nam w krótkim czasie osiągnąć postępy w zakresie poprawy koordynacji ruchu całego ciała, poprawy nastroju, pewności ruchowej, wzmocnienia mięśni, uwolnienia się od stresu dzięki zabawie tanecznej  przy wykorzystania energetycznych i rytmicznych elementów choreograficznych. Już udało nam przygotować 6 rożnych układów choreograficznych, które będziemy przedstawiać podczas gali ukończenia obozu.

Zajęcia językowe prowadzone są w formie zabaw lekcyjnych. Prowadzi je nauczyciel hiszpańskiego, pasjonat i propagator tutoringu, absolwent Katedry Iberystyki Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, który dorastał w Ameryce Łacińskiej. Zajęcia – jak mówi – obejmowały podstawowe elementy komunikacji: powitania i pożegnania, informacje i prośby, proste dialogi oparte o pytania i odpowiedzi wokół informacji o sobie, liczebniki do 100, godziny, pory dnia, podstawowe słownictwo z zakresów: kolory, ubrania, cechy charakteru, zawody, miejsca, zwierzęta, warzywa, owoce.

Na zakończenie turnusu dzieci przedstawią swoje taneczne osiągnięcia w ramach występu.

Dodaj komentarz