×
×

Obóz Parafiadowy w Jarosławcu po raz drugi

Czytaj więcej

Parafiadowicze wystawili dwie reprezentacje w turnieju szóstek piłkarskich zorganizowanym przez Gminę Postomino oraz Centrum Kultury i Sportu w Postominie. W obu kategoriach wiekowych nasi zdobyli pierwsze miejsca, a warto dodać, że w turnieju wzięło udział kilkanaście drużyn. Gratulujemy! Mecze rozegrano na orliku przy szkole podstawowej w Jarosławcu, a zawody już od kilku lat organizowane są dla kolonii, obozów i grup zorganizowanych, w czym Parafiada brała udział wcześniej. Młodzież skorzystała też z koncertu zespołu reggae „Mesajah”, który odbył się na letniej scenie w Jarosławcu.

W Jarosławcu po raz drugi w tym roku zawitała parafiadowa grupa ze środowisk polonijnych. Dwutygodniowy turnus trwa od 14 lipca 2018 r., a bierze w nim udział 6 grup z Białorusi: Grodno-Augustówek, Roś, Brzozówka, Mosty, Słonim i Lida-Fara.

W programie mieliśmy już przegląd talentów – mówi p. Monika Kucała, kierownik obozu – i młodzież pokazała niesamowite zdolności i umiejętności. Aż 22 osoby wystartowały z programem wokalnym, w tym jedna dziewczynka zaśpiewała w operowym stylu „Alleluja”. Pozostali śpiewali piosenki ludowe, piosenki po polsku i po angielski. Jedna osoba zagrała na pianinie. Inne przygotowały prace plastyczne wykonane w przeróżnych technikach. Jeszcze inni zmierzyli się z tremą w konkursie recytatorskim w języku polskim. W ramach parafiadowego filaru kulturalnego odbył się także konkurs wizytówek i przygotowywanie rzeźb z piasku na plaży.

Filar sportowy obejmował turniej sztafet, czyli połączenie 8 konkurencji, m.in. biegi, podawanie piłki dołem i górą, przenoszenie piłeczki na paletce, skoki z piłką między kolanami, slalom z piłką nożną. Dzień sportu to drużynowy turniej siatkówki, w którym wystartowało 6 drużyn, turniej piłki nożnej na orliku z 3 drużynami i start 4 drużyn w turnieju koszykówki.

Zorganizowano wycieczkę do Darłówka, zwiedzano Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie. Parafiadowiczom przypadły do gustu drewniane zabawki z Królestwie Gier Drewnianych Leonardia w Darłowie oraz zastygłe eksponaty w Muzeum Bursztynu w Jarosławcu.

Dzisiaj jest niedziela, półmetek kolonii, wstaliśmy nieco później – relacjonuje p. Monika – chcemy zdążyć na Eucharystię w kościele parafialnym połączoną z występem grupy prowadzącej ewangelizację nadmorską. Po mszy czekają na nas lody i spacer. To również dzień cichego przyjaciela. Każda grupa przygotowuje także materiał o jednym z sześciu Ojców Niepodległości. W tym wyjątkowym roku gościliśmy też na naszej kolonii Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego – dodaje.

 

Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz