×
×

Obóz Parafiadowy w Jarosławcu

Czytaj więcej

To już półmetek, bo turnus trwa od 24 czerwca 2018 r., Obozu Parafiadowego w Jarosławcu, miejscowości wypoczynkowej i rybackiej nad polskim morzem. Dzień rozpoczyna się modlitwą, a kończy Apelem Jasnogórskim – relacjonuje p. Izabela Zwierzyńska, kierownik obozu – dwie spośród sześciu grup codziennie, na zmianę uczestniczą we Mszy św. w miejscowym kościele parafialnym. To, spośród wielu, jeszcze jedna okazja do integracji z miejscową społecznością – do Jarosławca przyjechali z Grodna – Dziewiatówki na Białorusi oraz z Rosji: dwie grupy z Sankt-Petersburga i po jednej z Nowgorodu Wielkiego, Pietrozawodska i Piatigorska. Ci ostatni musieli przebyć  drogę ponad 2 tysięcy kilometrów. Codziennie odbywają się warsztaty j. polskiego wpisane w program „Łączy nas Polska”, dlatego odbył się też konkurs o polskich miastach i wsiach. Pogoda dopisuje – udało się już plażowanie, podziwianie zachodu słońca, zwiedzanie latarni morskiej; dzieci mogą też korzystać z basenu.

Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz