×
×

Drugi Obóz Parafiadowy dla Polonii w Łebie

Czytaj więcej

Korzystamy z pięknej pogody. Jest więc i plażowanie i kąpiel w morzu oraz dużo spacerów – donosi p. Stanisław Krząkała, kierownik Obozu Parafiadowego w Łebie Nord. Obóz rozpoczął się 14 lipca 2018 r. i potrwa dwa tygodnie. Uczestniczą w nim trzy grupy z Białorusi: z Grodna z dzielnic Wiszniowiec i Południowe oraz Sopoćkinie. Spędzamy dużo czasu w ruchu – dodaje – codziennie odbywa się alert sportowy, który wyłoni miss i mistera sportu. Rozegrano już turniej piłki nożnej, piłki siatkowej oraz piłki plażowej.

Oprócz tego parafiadowicze aktywnie uczestniczą w warsztatach z języka polskiego pn. „Polska w moim sercu”, które zakończą się konkursem wiedzy o języku i naszym kraju. W ramach świętowania w Niepodległej odbył się niezwykły Koncert Piosenki Polskiej, w którym oprócz letnich hitów zaśpiewano również znaną piosenkę „Płynie Wisła, płynie”. Dekorację stanowiły rysunki wykonane w ramach konkursu na pocztówkę z wakacji. Gościliśmy też Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego oraz ekipę TVP3 Gdańsk.

Młodzież ma możliwość zwiedzania i poznawania atrakcyjnych miejsc turystycznych z pięknymi krajobrazami. Odbyła się już wycieczka do Gdańska połączona ze zwiedzaniem Westerplatte oraz trekking na wydmy ruchome w Łebie. Ponadto Kierownik zapowiada: Mamy też wkrótce wyruszyć na wycieczkę nad Jezioro Łebskie, gdzie m.in. czeka nas wyprawa kajakowa, myśliwskie ognisko oraz wejście do Słowińskiego Parku Narodowego. Codziennie uczestniczymy w mszy św. – podaje p. Kierownik – bo cieszymy się obecnością kapłana, a każdy dzień kończymy wieczornym Apelem Maryjnym. Na twarzach uczestników obozu widać uśmiech, zadowolenie i radość z możliwości spędzania wakacji nad Bałtykiem – podsumowuje.

 

Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz