×
×

Pierwszy Obóz Parafiadowy w Łebie

Czytaj więcej

Powoli zbliża się ku końcowi, rozpoczęty 24 czerwca 2018 r. bardzo liczny, bo liczący 168 uczestników i 21 osób kadry Obóz Parafiadowy w Łebie. Turnus jest wyjątkowy także przez swój międzynarodowych charakter – uczestnicy przyjechali z 3 państw: z Winnicy i Łucka na Ukrainie, po dwie grupy z Rezekne i Daugavpils na Łotwie oraz grupy z Małopolski. Kadra wychowawców z Polski przygotowała na powitanie drobny prezent dla parafiadowiczów z zagranicy – biało czerwone flagi w formie zapinki. W czasie obozu odbyła się miniolimpiada – turnieje piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego i piłkarzyków – i inne atrakcje: ognisko, konkurs „Mam talent”, „Randka w ciemno”. Reprezentacje przygotowywały tańce charakterystyczne dla poszczególnych krajów, a także teatralną inscenizację znanych w Polsce bajek, m.in. o rzepce, rybaku i złotej rybce, lokomotywie, Kopciuszku, Pawle i Gawle oraz smoku wawelskim. Grupy zagraniczne uczestniczyły w zajęciach języka polskiego – wszystko pod hasłem „Łączy nas Polska”. Turnus obfitował w wycieczki – parafiadowicze zwiedzili Gdańsk, gdzie uczestniczyli w koncercie organowym w Oliwie, podziwiali Morze Bałtyckie z sopockiego molo, zwiedzili ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, fokarium Sea Park w Sarbsku, mieli okazję płynąć na pokładzie statków Gryf i Danga, zwiedzili również Lębork. I tak, chociaż dzieci i młodzież chętnie by zostały na kolejne tygodnie – jak mówi kierownik Obozu, p. Adam Pawlikowski – zdajemy sobie sprawę, że Obóz Parafiadowy dobiega końca.

Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz