Obóz Parafiadowy w Sianożętach

Pozytywnie nastawiona i bardzo aktywna młodzież – kwituje p. Stanisław Krząkała, kierownik Obozu Parafiadowego w Sianożętach, miejscowości letniskowej położonej  nad Zatoką Pomorską. Turnus w tym urokliwym miejscu rozpoczął się w niedzielę, 24 czerwca 2018 r. Trwają warsztaty języka polskiego, dzieci przygotowują się do quizu wiedzy o tym języku. Szczególnie rozbudowany jest program rekreacyjno-sportowy. Środowy wieczór wszyscy spędzili na plaży, gdzie opiekunowie przygotowali konkurencje sportowe na wesoło: baloniadę, żonglowanie piłką, sztafeta w ciemno. Parafiadowicze zwiedzili starówkę w Kamieniu Pomorskim i Międzyzdroje: molo i promenadę Gwiazd. W obozie biorą udział środowiska polonijne, w sumie 6 grup z Białorusi: 2 grupy z Lidy i po jednej z Rakowa, Wilejki, Szczuczyna i Zabłocia.