×
×

Obóz Parafiadowy w Ustroniach Morskich

Czytaj więcej

Ten dwutygodniowy Obóz Parafiadowy w Ustroniach Morskich, który trwa od 24 czerwca 2018 r. gromadzi środowiska polonijne z trzech państw: Jełgawy na Litwie, Kotłasu w Rosji i Trokiel na Białorusi. Mamy piękną pogodę – mówi kierownik, p. Konstancja Sokalska – dlatego codziennie chodzimy na plażę. Odbyła się też wycieczka do Kołobrzegu, gdzie parafiadowicze zwiedzali Muzeum Oręża Polskiego, Muzeum Minerałów, starówkę i molo. Nie lada atrakcją był rejs statkiem Viking. A poza tym… sznurki, koraliki, kółeczka, rzemyki, zapięcia – z takim półfabrykatów w czasie warsztatów rękodzieła dzieci wyrabiają bransolety i inne ozdoby. W ciągu dnia rozgrywane są turnieje, m.in. piłki nożnej i siatkówki, zawody szachowe, zajęcia z języka polskiego i ogólnej wiedzy o Polsce. Wszystkie kompetencje przydały się w czasie gry terenowej, która polegała nie tylko na wypełnianiu zadań, ale również należało odpowiedzieć na serię pytania. Każda z grup wyjechała na wycieczkę rowerową, by zwiedzić latarnię morską w Gąskach. A wieczorami… pokaz mody według różnych stylizacji, czy konkurs „Mam talent”.

Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz