×
×

Parafiada Archidiecezji Lwowskiej w Dolinie na Ukrainie

Czytaj więcej

W niedzielę, 19 sierpnia 2018 r. r w Dolinie na Ukrainie rozpoczęła się Jubileuszowa 10. Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Lwowskiej. Otwarcie miało miejsce w czasie Mszy św. sprawowanej w kościele pw. Narodzenia NMP w Dolinie. Dzień wcześniej rozpoczęto zakwaterowanie prawie 400 uczestników. A Parafiada Ukraińska potrwa ponad tydzień – odbywa się w dniach od 18 do 27 sierpnia 2018 r. Organizatorzy dbają, by program w sposób harmonijny obejmował poszczególne filary odpowiadające parafiadowej triadzie stadion-teatr-świątynia. Z pewnością wzorowo wywiążą się z tego zadania, gdyż podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku reprezentacja Organizatora, Parafii pw. Narodzenia NMP w Dolinie zdobyła tytuł najwszechstronniejszej reprezentacji zagranicznej Jubileuszowej 30. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Realizując program Współpracy z Polonią i Polakami za granicą, który jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Kancelarii Senatu RP w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą Stowarzyszenie Parafiada współorganizuje projekt 4 Parafiad Polonijnych na Wschodzie: Parafiady Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Wileńskiej w Landwarowie na Litwie, Parafiady Dzieci i Młodzieży Diecezji Grodzieńskiej w Grodnie na Białorusi, Parafiady Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Lwowskiej w Dolinie na Ukrainie oraz Parafiady Dzieci i Młodzieży w Jełgawie na Łotwie.

Dodaj komentarz