Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca w Krakowie

Parafiada Środowisk Pijarskich doczekała się 18-tej edycji i odbyła się w Krakowie w dniach od 1 do 4 maja 2019 r. Ponad 150 uczestników z Bolszewa, Elbląga, Katowic, Krakowa-Wieczystej, Łapsz Niżnych, Łowicza, Poznania, Rzeszowa i Warszawy startowało w dwóch kategoriach wiekowych. Mogli wziąć udział w rywalizacji zespołowej bądź indywidualnej w następujących konkurenchach: piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, biegi. Odbył się także konkurs wiedzy nt. Ikony polskiej piłki nożnej. Program obejmował wspólne modlitwy poranne i wieczorne, a także codzienny udział w Eucharystii – podaje o. Tomasz Abramowicz. Oczywiście nie zabrakło czasu na integrację i zabawę – dodaje.

W klasyfikacji generalnej trzy pierwsze miejsca zajęły odpowiednio: I miejsce – Reprezentacja z Zespołu Szkół im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu; II miejsce – Reprezentacja Szkół Pijarskich im. o. Onufrego Kopczyńskiego z Warszawy; III miejsce – Reprezentacja Szkół Pijarskich im. Królowej Pokoju z Łowicza. Relacja z wydarzenia na www.pijarzy.pl.

Parafiadowe Imprezy Regionalne to kontynuacja autorskiego programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. W ramach działań na terenie całego kraju Stowarzyszenie Parafiada dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wspólnie z Partnerami Regionalnymi organizuje liczne imprezy sportowe i sportowo-rekreacyjne. Są to Parafiady Regionalne, które gromadzą reprezentacje szkół, klubów sportowych, parafii oraz innych instytucji propagujących aktywność w duchu parafiadowej triady stadion-teatr-świątynia. Drugi typ imprez stanowią Rodzinne Święta Sportu, jako okazja do aktywności ruchowej i zabawy w gronie społeczności lokalnej w formie festynów, pikników, dni sportu i rekreacji. Podobną rolę, choć w nieco innej formule, spełniają Imprezy Proaktywne, które mają konkretnie określony charakter turnieju, biegu, memoriału, rajdu, gry miejskiej. Kalendarz 2019 roku obejmuje 12 edycji Parafiad Regionalnych, 19 edycji Rodzinnego Święta Sportu oraz 16 wydarzeń w ramach Imprez Proaktywnych – w sumie 47 różnych Parafiadowych Imprez Regionalnych.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl.