×
×

Parafiadowe Imprezy Regionalne – czerwiec 2018

Czytaj więcej

Czerwiec zdecydowanie najbardziej obfitował w wydarzenia w ramach Parafiadowych Imprez Regionalnych.

W Bukownie w województwie małopolskim 30 czerwca 2018 r. rozegrano Rowerową Grę Miejską pt. „Jak dobrze znasz swoje miasto?”. Sześć drużyn mieszanych spośród dorosłych i dzieci (w tym dwulatek) odwiedziło 11 punktów i rozwiązując zaszyfrowane zadania rozlokowane na terenie całego miasta – tłumaczy p. Iwona Jarno-Kurach. Po pokonaniu blisko 14 km trasy w końcu wszyscy bezpiecznie trafili do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie w plenerze czekały kiełbaski z grilla. Impreza była doskonałą aktywizacją rodzin do sportowej rekreacji w przestrzeni miejskiej – konkluduje p. Iwona i dodaje – zadania stawiane jej uczestnikom pobudziły aktywność intelektualną dzięki odnajdywaniu kopert z zadaniami, a następnie rozwiązywaniu zaszyfrowanych zadań.

Powitanie Wakacji 2018 – pod takim hasłem 24 czerwca 2018 r. w parku przy Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się Rodzinne Święto Sportu. Pomimo deszczowej aury – jak informuje nas p. Katarzyna Lech – plac przy hospicjum wypełnił się blisko 240 osobowym tłumem. Dzieci oraz ich najbliżsi chętnie uczestniczyli w konkurencjach zręcznościowych oraz konkursie plastycznym.  Zgromadzona publiczność gromkim aplauzem nagrodziła występy wokalistek z grupy Perły Ryszarda Góry. Duże wrażenie wśród najmłodszych zrobił program artystyczny przygotowany przez dzieci ze Szkoły z Pasją. Wielkim zainteresowaniem cieszył się też pokaz karate w wykonaniu klubu „Tsunami” – podaje w swojej relacji p. Katarzyna. Oprócz tego Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii świętego Michała przy współpracy z Leśnictwem Zwierzyniec z Ostrowca Świętokrzyskiego przygotował konkurs plastyczno-przyrodniczy ”Wakacje z przyrodą”. Dmuchańce zjeżdżalnia i zamek oraz malowanie twarzy to tylko niektóre z atrakcji proponowanych dzieciom. Duże wrażenie wywarły również niecodzienne wystawy rękodzieła przygotowane przez osoby niepełnosprawne. A w ramach integracji z osobami niepełnosprawnymi Wolontariusze przeprowadzili szereg konkurów i zawodów sportowych. Najwięcej emocji wzbudził występ zespołu Masters, który poderwał publiczność do wspólnej zabawy. Najbardziej wyczekiwanym występem był program artystyczny przedstawiony przez finalistkę telewizyjnego programu The Voice of Kids, Nelę Zawadzką – podsumowuje p. Lech.

Dnia 23 czerwca 2018 r. w Bierzwniku w województwie zachodniopomorskim odbył się Festyn sportowo-rekreacyjny z okazji powitania wakacji zatytułowany „W Rodzinnym Kręgu”.

Dzień Sportu odbył się 19 czerwca 2018 r. także w Zespole Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu. Nieco wcześniej, 9 czerwca br. zorganizowano Sportowy Festyn Rodzinny.

Festyn sportowo-rekreacyjny pt. „Żegnaj szkoło – witajcie wakacje” został zorganizowany 18 czerwca 2018 r. przez Parafialny Klub Sportowy Jadwiga w Krakowie. Z relacji p. Eweliny Harmata dowiadujemy się, że podczas festynu rozegrane zostały turnieje piłki nożnej, tenisa stołowego, ringo i mini siatkówki. Zorganizowano gry i zabawy dla najmłodszych, pokazy sportowe: gimnastyka akrobatyczna, taekwondo, pokazy rycerskie oraz wspólnego grilla. Impreza rozpoczęła się od wspólnej mszy św., podczas której honorową wartę pełnił Andegaweński Poczet Najemny. Wręczono też nagrody w konkursie Nasi Najlepsi 2018 oraz za uczestnictwo w mszach św. klubowych.

Dnia, 18 czerwca 2018 roku w Krakowie odbył się XVI Memoriał pływacki im. Włodzimierza Kękusia. Jak podają organizatorzy w tym roku w zawodach brali udział uczniowie Liceum Pijarskiego, Pijarskiej Szkoły Podstawowej, zaprzyjaźnionego Liceum XXIV, Gimnazjum nr 11 oraz gościnnie uczniowie z wymiany polsko-niemieckiej z Monachium. Najpierw wyścigi indywidualne dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych, a potem to, na co wszyscy czekają, emocjonujące sztafety mieszane 4x 25m stylem zmiennym. Walka była zacięta… no i mamy zwycięzców – czwórka gimnazjalistów ze Szkoły Pijarskiej staje na najwyższym podium – relacjonują organizatorzy.

Tego samego dnia, 18 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Pijarskich (LO i SP) w Krakowie odbyły się po raz 11 zawody sportowo – medyczne im. śp. Jakuba Ciołka, ucznia, który zginął tragicznie w górach. Impreza wpisana jest w program pt. „Żegnaj szkoło, witajcie wakacje”. Organizatorzy relacjonują: Drużyny zdobywały punkty na 12 stanowiskach, gdzie miały okazje wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktycznymi umiejętnościami w zakresie pierwszej pomocy. Dla młodszych uczniów został przygotowany pokaz Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję, przymierzyć mundury, zobaczyć obsługę sprzętu pożarniczego. Każdy miał możliwość wcielić się w rolę małego strażaka. Dzieci rozwiązywały także zadania dostosowane do ich wieku i umiejętności. Dla starszych uczniów został przygotowany pokaz I pomocy przedmedycznej, przeprowadzony przez młodzież licealną. Obejmował sytuacje z życia codziennego – zawał, oparzenie, omdlenie.

Dnia 16 czerwca 2018 r. w Płońsku w województwie mazowieckim po raz 14. został zorganizowany Festyn na rozpoczęcie wakacji. Według organizatorów z Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian w imprezie wzięło udział ok. 230 osób, wśród nich: dzieci i młodzież wraz z rodzicami, dorośli, w tym pensjonariusze Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Płońsku i osoby niepełnosprawne z miasta i okolic. Na festyn zorganizowany według parafiadowej triady składały się zajęcia rekreacyjne, zabawy na trampolinie, przeciąganie liny, bieg w workach, żonglerka i slalom piłką, konkursy muzyczne, poetyckie i plastyczne. Gościem specjalnym był misjonarz z Brazylii ks. Marek Figurski.

Rodzinne Święto Sportu – Mama, Tata, i Ja. Taka impreza odbyła się 17 czerwca 2018 r. w miejscowości Przyrów w województwie śląskim.

Festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka odbył się 10 czerwca 2018 r. w parafii p.w. św. Doroty w Domanowie w województwie podlaskim. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. Uczestnikom zaproponowano rozgrywki w tenisa stołowego, badmintona, piłki nożnej dziewczęta vs chłopcy, ponadto konkursy, gry i zabawy takie jak skoki w workach, kręcenie kołem hula-hop, biegi wahadłowe między przeszkodami, rodzinne przeciąganie liny i rozgrywki w dwa ognie dzieci vs rodzice. Zorganizowano dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, występ iluzjonisty, loterię fantową i wspólne grilowanie. Atrakcją była prezentacja wozu strażacki oraz chłodny prysznic dla chętnych w wykonaniu strażaków. Według szacunków organizatorów w festynie wzięło udział ok. 590 osób.

W przeddzień inauguracji Mundialu w Rosji 9 czerwca 2018 r. na obiektach sportowych Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbył się Ogólnopolski Otwarty Turniej w Piłce Nożnej chłopców dla roczników od 2005. Organizatorzy zaproponowali, aby obecne drużyny poprzez losowanie przyjęły nazwy drużyn biorących udział w Mundialu – informuje p. Justyna Majorek i dodaje – w turnieju wzięło udział 17 drużyn, ponad 240 dzieci z całej Polski.

W sobotę, 9 czerwca 2018 r. przy pięknej słonecznej pogodzie w Zespole Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu odbył się coroczny Festyn Rodzinny – informuje p. Grażyna Gulczyńska. Na scenie zaprezentowali się tak młodsi, jak i starsi artyści: grupy taneczne, prezentacje flamenco, soliści i zespoły wokalne, grupa małych flażolecistów oraz występ kabaretu. Wyjątkowym punktem programu był przegląd piosenki patriotycznej, który był elementem szkolnych obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na festynowych barwnych stoiskach na uczestników czekały różne atrakcje: gry, zabawy, quizy, zadania zręcznościowe i plastyczne, zagadki, rozgrywki szachowe – kontynuuje p. Gulczyńska. Na festynie nie mogło zabraknąć typowych i nietypowych konkurencji sportowych. Każdy mógł sprawdzić swoje możliwości strzeleckie oraz sprawność ogólną i specjalną w zadaniach przygotowanych przez szkółkę piłkarską. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa lekkiej atletyki. Zawodniczki klubu UKS Dąb Suchy Las wraz z trenerką poprowadziły kilka konkurencji dla młodszych i starszych uczestników festynu. Cafe Rodzic oferowała wszystkim smaczne i zdrowe przekąski – kończy p. Grażyna.

Biało- czerwony Festyn rodzinny z okazji dnia Dziecka odbył się 9 czerwca 2018 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy w województwie dolnośląskim. W tym roku – informuje nas p. Dorota Rasała-Świtoń – promowaliśmy zdrowy styl życia. Była u nas pani stomatolog ze swoim przenośnym gabinetem, strażacy z pokazem ratownictwa medycznego, szkolna drużyna karateków oraz wolontariuszki z fundacji Polskie Dzieci z warsztatami przygotowywania zdrowych deserków. Wszyscy byliśmy uczestnikami Teo Bańkologii, zabawy prowadzonej przez ks. Teodora. Dużą popularnością cieszyły się konkursy o Fotel Dyrektora – dodaje p. Dorota.

Plus na start! – pod takim hasłem 8 czerwca 2018 r. odbył się Festyn z okazji powitania wakacji. Imprezę zorganizowała Fundacja Oświatowa im. ks Stanisława Konarskiego na terenie Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Krakowie. Festyn trwał 6 godzin – podsumowuje p. Beata nosek – i zgromadził 95 uczestników w wieku od 6 do 15 lat. Mali uczestnicy podzieleni na mniejsze grupy brali udział w różnych konkurencjach sportowych, tanecznych i plastycznych. Dzieci wzięły też udział w treningu ogólnorozwojowym oraz animacjach i zabawach m.in. z chustą Klanza. Przygotowano też poczęstunek.

Z kolei 3 czerwca 2018 r., w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dziadkowicach w województwie podlaskim odbył się po raz kolejny Festyn Rodzinny rekreacyjno – sportowy z okazji Dnia Dziecka. Tradycją lat ubiegłych wszyscy bawili się na sportowo uczestnicząc w różnorodnych konkurencjach – informuje nas p. Dorota Liguz. Można było spróbować swoich sił w piłce nożnej, piłce siatkowej plażowej oraz w wieloboju strzeleckim „Złota Dycha”. Sportowej rywalizacji towarzyszyły także występy wokalne i taneczne uczniów naszej szkoły – dodaje p. Dorota. Wystąpili nasi najmłodsi uczniowie z punktu przedszkolnego w koncercie „Dzieci rodzicom”, szkolny zespół taneczny „Max Dance”, zespół muzyczny „The Best Trio” i inni uzdolnieni uczniowie. W czasie festynu można było zmierzyć swój wskaźnik masy ciała BMI, ciśnienie oraz zbadać swój wiek biologiczny.

Rodzinny Dzień Dziecka z Małym Jeźdźcem 2018 – taka impreza odbyła się 2 czerwca 2018 r. na terenie Stajni Franopol w gminie Sarnaki w województwie mazowieckim. Wzięło w niej udział ok. 100 osób – donosi p. Ewa Osik – w tym dzieci i dorośli. Wszyscy brali udział w konkurencjach sportowych, m. in. woltyżerki (jazdy konnej), konkursach sprawnościowych na torze przeszkód, konkursie plastycznym i wiedzy o Janie Pawle II oraz koncercie mandolinowym.

Dnia 1 czerwca 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czeremsze w województwie podlaskim zorganizowano Festyn z Okazji Dnia Dziecka. Po oficjalnej części rozpoczął się turniej indywidualny tenisa stołowego oraz turnieje piłki nożnej chłopców i siatkówki dziewcząt. Na zakończenie zawodnicy wzięli udział w rywalizacji przeciągania liny. A w festynie uczestniczyło ok. 170 osób – podaje p. Anna Ryszczuk.

Parafiada to również imprezy regionalne organizowane przez Stowarzyszenie i naszych Partnerów w różnych częściach Polski. Na program „Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało”, które jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki składają się: Parafiady Regionalne organizowane na wzór Parafiady Międzynarodowej programowo opartej na triadzie stadion-teatr-świątynia; służące integracji lokalnej społeczności Rodzinne Święta Sportu, w tym festyny i pikniki; przeróżne Imprezy Aktywizujące, czyli turnieje sportowe, memoriały, rajdy, biegi, gry miejskie. Na bieżący rok 2018 zaplanowano 50 takich imprez od Morza do Tatr.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl

Dodaj komentarz