×
×

Parafiadowe Imprezy Regionalne – czerwiec 2019

Czytaj więcej

Tegoroczny czerwiec obfitował w wydarzenia związane z kalendarzem Parafiadowych Imprez Regionalnych: Parafiady Regionalne, Rodzinne Święta Sportu oraz Imprezy Proaktywne.

Kalendarz tego miesiąca rozpoczęła Parafiada Regionalna w Tucholi, która odbyła się w dniach 1-2 czerwca 2019 r.

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dziadkowicach zorganizowano 2 czerwca 2019 r. Można było spróbować swoich sił w piłce nożnej, piłce siatkowej plażowej oraz w wieloboju strzeleckim. Sportowej rywalizacji towarzyszyły występy wokalne i taneczne uczniów szkoły. Wystąpili najmłodsi uczniowie z punktu przedszkolnego w koncercie „Dzieci rodzicom”, szkolny zespół taneczny „Max Dance”, zespół muzyczny „The Best Trio” i inni uzdolnieni uczniowie. Impreza miałą charakter prozdrowotny: można było zmierzyć swój wskaźnik masy ciała – BMI, ciśnienie oraz zbadać swój wiek biologiczny. Swoje pokazy zaprezentowała: Policja, Straż Graniczna oraz Straż Pożarna.

W Białymstoku odbył się Festyn Powitanie Lata – również 2 czerwca 2019 r.

W dniach 7 – 9 czerwca 2019 r. w Krakowie odbyła się Parafiada Archidiecezji Krakowskiej. Imprezę rozpoczął koncert zespołu „niemaGOtu”. W części piknikowej za zabrakło kiermaszu ciast, zawodów w badmintonie, gier i zabaw rodzinnych, w tym malowania i kolorowania, występów sportowo-artystycznych w ramach gimnastyki sportowej zespołu Jagódki, pokaz walk, strojów oraz broni średniowiecznej Bractwa Rycerskeigo. A współzawodnoctwo sportowe obejmowało: turniej piłki nożnej, turniej taekwondo, turniej ringo, turniej siatkówki.

Tego samego dnia 8 czerwca 2019 r. w środowiskach pijarskich na dwóch końcach naszego kraju odbyły się Rodzinne Święta Sportu: Sportowy Festyn Rodzinny w Elblągu oraz Festyn Rodzinny i Szkolny Dzień Sportu w Bolesławcu.

Dnia 11 czerwca 2019 r. na terenie kompleksu boisk Obornickiego Centrum Sportu, pływalni Obornickiego Centrum Rekreacji i w Szkole Podstawowej Nr 2 w Obornikach odbyła się VII Otwarta Regionalna Parafiada Dekanatu Obornickiego.

Kolejna, XVI Parafiada Regionalna w Rzeszowie odbyła się w dniach 15-16 czerwca 2019 r.

XV Jubileuszowa Parafiada Regionalna w Wolsztynie miała miejsce 17 czerwca 2019 r. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w konkursach wiedzy, konkursach plastycznych, wokalnych i recytatorskich. Sportowcy tradycyjnie walczyli w tenisie stołowym, ringo, badmintonie, szachach i warcabach. Część konkurencji sportowych to zupełne nowości: rowerowy tor przeszkód, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, trio basket i siatkówka rzucana. Tegoroczna edycja po raz pierwszy miała pełne dwie kategorie wiekowe i Małą Parafiadę dla najmłodszych.

Żegnaj Szkoło – Witajcie Wakacje w Krakowie oraz Dzień Sportu w Elblągu – wszystko to działo się 17 czerwca 2019 r.

Dnia 17 czerwca 2019 r. w Krakowie odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny z Okazji Dnia Dziecka im. Włodzimierza Kękusia – memoriał pływacki. Głównym punktem programu były, co zrozumiałe, zawody pływackie w czterech stylach przy startach indywidualnych oraz sztafeta w stylu zmiennym. Zawody odbyły się się na basenie KS KORONA w Krakowie.

Tego samego dnia, 17 czerwca 2019 r. w Krakowie został zorganizowany Festyn Sportowo-Rekreacyjny „Żegnaj szkoło – witajcie wakacje”. Głównym punktem programu były pokazy i zawody pierwszej pomocy przedmedycznej im. śp. Jakuba Ciołka – tragicznie zmarłego ucznia Liceum Zakonu Pijarów. W ramach zawodów rozegrano 9 konkurencji sprawnościowych z udzielania pierwszej pomocy, które przyczyniają się do podniesienia umiejętności i skutecznego reagowania w udzielaniu pierwszej pomocy.

Parafiadowe Imprezy Regionalne to kontynuacja autorskiego programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. W ramach działań na terenie całego kraju Stowarzyszenie Parafiada dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wspólnie z Partnerami Regionalnymi organizuje liczne imprezy sportowe i sportowo-rekreacyjne. Są to Parafiady Regionalne, które gromadzą reprezentacje szkół, klubów sportowych, parafii oraz innych instytucji propagujących aktywność w duchu parafiadowej triady stadion-teatr-świątynia. Drugi typ imprez stanowią Rodzinne Święta Sportu, jako okazja do aktywności ruchowej i zabawy w gronie społeczności lokalnej w formie festynów, pikników, dni sportu i rekreacji. Podobną rolę, choć w nieco innej formule, spełniają Imprezy Proaktywne, które mają konkretnie określony charakter turnieju, biegu, memoriału, rajdu, gry miejskiej. Kalendarz 2019 roku obejmuje 12 edycji Parafiad Regionalnych, 19 edycji Rodzinnego Święta Sportu oraz 16 wydarzeń w ramach Imprez Proaktywnych – w sumie 47 różnych Parafiadowych Imprez Regionalnych od kwietnia do listopada 2019 r.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl.

Dodaj komentarz