×
×

Parafiadowe Imprezy Regionalne – grudzień 2018

Czytaj więcej

Na początku grudnia 2018 r. odbyły się już ostatnie wydarzenia z kalendarza Parafiadowych Imprez Regionalnych.

Na parafiadowy program „Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało”, który jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki składają się: Parafiady Regionalne organizowane na wzór Parafiady Międzynarodowej programowo opartej na triadzie stadion-teatr-świątynia; służące integracji lokalnej społeczności Rodzinne Święta Sportu, w tym festyny i pikniki; przeróżne Imprezy Aktywizujące, czyli turnieje sportowe, memoriały, rajdy, biegi, gry miejskie. Na bieżący rok 2018 zaplanowano 50 takich imprez od Morza do Tatr.

W Siematyczach 1 grudnia 2018 r. odbyła się trzecia edycja Turnieju Piłkarskiego Orzeł Cup – tym razem dla rocznika 2009. Turniej dla rocznika 2008 rozegrano 17 listopada, a 24 listopada br. turniej dla rocznika 2007. W Siemiatyczach – relacjonuje p. Rafał Burakowski – gościliśmy zespoły z województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego, a były to: MOSiR Bielsk Podlaski, Brylant Bielsk Podlaski, Champion Biała Podlaska, Dezerter Siedlce, Puszcza Hajnówka, Jutrzenka Cegłów, Junior Białystok, Olimpia Zambrów, Pogoń Siedlce, Amplus Łuków, UKS Dobre, Ruch Wysokie Mazowieckie, Semp Siedlce, TOP54 Biała Podlaska, Pasja Hajnówka, Czarni Węgrów oraz gospodarze Orzeł Siemiatycze. Liczby turniejowe są imponujące: 24 drużyny, ponad 300 zawodników, 84 mecze, ponad 200 goli. W czasie turnieju byliśmy świadkami przepięknych akcji i parad bramkarskich, niekonwencjonalnych zagrań i śmiesznych kiksów, a przede wszystkim było mnóstwo pozytywnych emocji i wspaniałej zabawy, łez smutku i radości – dodaje p. Rafał. Rywalizacja sportowa w duchu fair play była świetną formą spędzania wolnego czasu, dała dzieciom możliwość rozwijania swoich pasji, a rodzicom wspólnej integracji i pogłębienia więzi z dziećmi poprzez wsparcie i kibicowanie w rozgrywkach. A oto zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych: dla rocznika 2007 – Junior Białystok; dla rocznika 2008 i 2009 – Brylant Bielsk Podlaski

Również 1 grudnia 2018 r. w Węgrowie rozegrano Adwentowy Turniej Szachowy. Zawody rozegrano w dwóch grupach – mówi p. Monika Doktorska – razem rozegrano mecze dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych oraz osobno dla początkujących. Ale zwycięzców nagrodzono pucharami, medalami i dyplomami z podziałem na grupy wiekowe: 10, 13, 18 lat i 65+. Rywalizację dzieci początkujących rozegrano systemem rundowym dwukołowym, a turniej A rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund tempem 25+5 minut na partię dla zawodnika – dodaje p. Monika. A najlepszą zawodniczą została Aleksandra z rocznika 2007.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl

Dodaj komentarz