×
×

Parafiadowe Imprezy Regionalne – kwiecień 2019

Czytaj więcej

W kwietniu 2019 wystartowały pierwsze w tym roku Parafiadowe Imprezy Regionalne.

Kalendarz wydarzeń 5 kwietnia 2019 r. rozpoczął 9. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca. We wszystkich biegach wystartowało niespełna 1,5 tys. zawodników – zob. tutaj. Organizatorem w regionie był Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu.

Dzień później, 6 kwietnia 2019 r. w miejscowości Subkowy odbył się IV Memoriał im. Józefa Jońca w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. W turnieju wzięli udział – jak informuje nas p. Jan Juwa – reprezentacje z parafii Subkowy, Gorzędziej, Wielkie Walichnowy, Gniew, Piaseczno, Wielki Garc, Pelplin i Nowa Cerkiew. Puchar za współzawodnictwo zespołowe trafił do Zespołu Szkół w Subkowach. Imprezę na miejscu organizował Uczniowski Klub Sportowy Gminy Pelplin „Tenisista” z Rudna.

Dnia 15 kwietnia 2019 r. rozpoczęły się też XXXV Hałcnowskie Dni Sportu WIOSNA 2019 w Bielsku-Białej. W programie wydarzeń turnieje tenisa stołowego, badmintona, tenisa ziemnego, piłki nożnej, turniej szachowy, a także biegi przełajowe, gry i zabawy dla najmłodszych oraz rodziców – pisze w naszym serwisie p. Renata Zuber.

IX Diecezjalny Turniej Szachowy „Nadziei Wielkanocnej” odbył się 23 kwietnia 2019 r. w Czeremsze. Jak informuje nas ks. Krzysztof Domaraczenko turniej został zorganizowany dla dzieci do lat 10. Wzięło w nim udział 37 zawodników z 8 miejscowości: Białegostoku, Łomży, Szepietowa, Węgrowa, Czeremchy, Sarnak, Miedznej i Siemiatycz.

Parafiadowe Imprezy Regionalne to kontynuacja autorskiego programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. W ramach działań na terenie całego kraju Stowarzyszenie Parafiada dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wspólnie z Partnerami Regionalnymi organizuje liczne imprezy sportowe i sportowo-rekreacyjne. Są to Parafiady Regionalne, które gromadzą reprezentacje szkół, klubów sportowych, parafii oraz innych instytucji propagujących aktywność w duchu parafiadowej triady stadion-teatr-świątynia. Drugi typ imprez stanowią Rodzinne Święta Sportu, jako okazja do aktywności ruchowej i zabawy w gronie społeczności lokalnej w formie festynów, pikników, dni sportu i rekreacji. Podobną rolę, choć w nieco innej formule, spełniają Imprezy Proaktywne, które mają konkretnie określony charakter turnieju, biegu, memoriału, rajdu, gry miejskiej. Kalendarz 2019 roku obejmuje 12 edycji Parafiad Regionalnych, 19 edycji Rodzinnego Święta Sportu oraz 16 wydarzeń w ramach Imprez Proaktywnych – w sumie 47 różnych Parafiadowych Imprez Regionalnych od kwietnia do listopada 2019 r.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl.

Dodaj komentarz