×
×

Parafiadowe Imprezy Regionalne – lipiec 2018

Czytaj więcej

W połowie wakacji, 29 lipca 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w miejscowości Czeremcha w Diecezji Drohiczyńskiej w województwie podlaskim odbył się już XIII Diecezjalny Turniej Szachowy o Puchar Świętego Krzysztofa. Gościliśmy 43 zawodników z Warszawy, Białegostoku, Siemiatycz, Hajnówki, Międzyrzecza Podlaskiego, Węgrowa, Siedlec, Bielska Podlaskiego, Sarnak, Mińska Mazowieckiego, Sokółki, Czeremchy, Sokołowa Podlaskiego, Dasze, Stawiszcze – wylicza ks. Krzysztof Domaraczenko i dodaje – najmłodszymi zawodnikami byli 6-letnia Magda, a najstarszym 82-letni p. Andrzej. Rozegrano 7 rund po 15 minut na zawodnika, systemem szwajcarskim.

Międzynarodowe Spotkanie Szachowe trwało prawie tydzień, w dniach od 2 do 7 lipca 2018 r. i odbyło się w miejscowości Sarnaki w województwie mazowieckim.

Parafiada to również imprezy regionalne organizowane przez Stowarzyszenie i naszych Partnerów w różnych częściach Polski. Na program „Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało”, które jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki składają się: Parafiady Regionalne organizowane na wzór Parafiady Międzynarodowej programowo opartej na triadzie stadion-teatr-świątynia; służące integracji lokalnej społeczności Rodzinne Święta Sportu, w tym festyny i pikniki; przeróżne Imprezy Aktywizujące, czyli turnieje sportowe, memoriały, rajdy, biegi, gry miejskie. Na bieżący rok 2018 zaplanowano 50 takich imprez od Morza do Tatr.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl

Dodaj komentarz