Parafiadowe Imprezy Regionalne – lipiec 2019

W lipcu br. odbyły się trzy Imprezy Proaktywne wpisane w kalendarz Parafiadowych Imprez Regionalnych.

Międzynarodowe Sarnackie Spotkanie Szachowe odbywało się w dniach od 3 do lipca 2019 r. w miejscowości Serpelice. Z kolei w Bierzwniku zorganizowano Wakacje na sportowo – program zaplanowano na 11-14 lipca 2019 r.

XIV Diecezjalny Turniej Szachowy o Puchar Świętego Krzysztofa odbył się 28 lipca 2019 r. w gościnnym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czeremsze. Jak relacjonuje ks. Krzysztof Domaraczenko w turnieju wystartowało 43 szachistów z Węgrowa, Warszawy, Drohiczyna, Siemiatycz, Siedlec, Białegostoku, Mińska Mazowieckiego, Sarnak, Radzynia Podlaskiego, Ciechanowca, Czeremchy, Lesznowoli, Sosnowe, Krakowa, Sokołowa Podlaskiego, Myszyńca, Dasz. Rozegrano 7 rund w tempie 10 minut dla zawodnika i 5 sekund za każde posunięcie – tłumaczy ks. Krzysztof. Sędziował Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego. W kategorii do lat 10 wśród dziewcząt wygrała Nikola Adamowicz reprezentująca Radzyńskie Towarzystwo Szachowe z Radzynia Podlaskiego, wśród chłopców wygrał Oliwier Sienicki reprezentujący Między Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 z Białegostoku. W kategorii do lat 13 wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Żurawicka reprezentująca Węgrów. Natomiast wśród chłopców zwyciężył Krzysztof Dobosiewicz reprezentujący Mińskie Towarzystwo Szachowe z Mińska Mazowieckiego. W kategorii do lat 18 zwyciężyła Joanna Szymańska reprezentująca Uczniowsko Ludowy Klub Sportowy z Sarnak. Wśród chłopców jak i w całym turnieju zwyciężył Jakub Żurawicki reprezentujący Węgrów. W kategorii kobiet zwyciężyła Ewa Rosa z Dasz – podaje ks. Domaraczenko.

Parafiadowe Imprezy Regionalne to kontynuacja autorskiego programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. W ramach działań na terenie całego kraju Stowarzyszenie Parafiada dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wspólnie z Partnerami Regionalnymi organizuje liczne imprezy sportowe i sportowo-rekreacyjne. Są to Parafiady Regionalne, które gromadzą reprezentacje szkół, klubów sportowych, parafii oraz innych instytucji propagujących aktywność w duchu parafiadowej triady stadion-teatr-świątynia. Drugi typ imprez stanowią Rodzinne Święta Sportu, jako okazja do aktywności ruchowej i zabawy w gronie społeczności lokalnej w formie festynów, pikników, dni sportu i rekreacji. Podobną rolę, choć w nieco innej formule, spełniają Imprezy Proaktywne, które mają konkretnie określony charakter turnieju, biegu, memoriału, rajdu, gry miejskiej. Kalendarz 2019 roku obejmuje 12 edycji Parafiad Regionalnych, 19 edycji Rodzinnego Święta Sportu oraz 16 wydarzeń w ramach Imprez Proaktywnych – w sumie 47 różnych Parafiadowych Imprez Regionalnych od kwietnia do listopada 2019 r.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl.