×
×

Parafiadowe Imprezy Regionalne – listopad 2018

Czytaj więcej

W listopadzie Partnerzy Regionalni organizowali kolejne, ale jeszcze nie ostatnie w tym roku 2018 imprezy.

W Siemiatyczach odbyła się kolejna edycja turniejów piłkarskich Orzeł CUP 2018. Jak informuje nas w imieniu organizatorów p. Rafał Burakowski piłkarskie zmagania dzieci odbywały się w hali widowiskowo-sportowej MOSiR Siemiatycze, a mecze rozgrywano w kolejne dni w trzech kategoriach wiekowych. Dnia 17 listopada 2018 r. rozegrano turniej dla rocznika 2008, 24 listopada br. turniej dla rocznika 2007. Na 1 grudnia zaplanowano jeszcze turniej dla rocznika 2009. Rozgrywki zgromadziły ok. 300 uczestników – podaje p. Rafał – i w sumie w zawodach wystąpiły drużyny z województw: podlaskiego, lubelskiego oraz mazowieckiego. Oprócz zmagań sportowych przewidzianych dla dzieci, dla rodziców przygotowano konkursy towarzyszące rzutów karnych oraz konkurs na najlepsze ciasto. Organizatorem zawodów jest KKS Orzeł Siemiatycze.

W niedzielę, 25 listopada 2018 r. w budynku Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czeremsze odbył się 14. Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych. Celem turnieju – jak podaje ks. Krzysztof Domaraczeńko – było nie tylko podnoszenie poziomu gry w szachy, ale także umocnienie więzi rodzinnych i uczczenie Świętej Rodziny oraz patronki szachów – a to ciekawe, że jest nią św. Teresa z Ávila. W turnieju mogły wziąć udział dwuosobowe drużyny rodzinne ewentualnie z jednym zawodnikiem rezerwowym: dziadkowie, rodzice, dzieci, ciocia, wujek, stryjek, stryjenka… I rzeczywiście przybyło 20 rodzin z 13 miejscowości. System rozgrywek obejmował 7 rund systemem szwajcarskim w tempie po 15 minut dla każdego zawodnika. Opiekę sędziowską sprawował p. Marek Uściński. Podczas turnieju odbył się także smaczny „Festiwal Ciast”. Najlepsze drużyny otrzymały medale, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, m.in. czasopisma szachowe. Turniej zorganizowała Parafia Rzymskokatolicka w Czeremsze oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu Diecezji Drohiczyńskiej. Relację z turnieju będzie można obejrzeć w programie „Studio Raban” TVP (oglądaj od 17-tej minuty).

Na parafiadowy program „Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało”, który jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki składają się: Parafiady Regionalne organizowane na wzór Parafiady Międzynarodowej programowo opartej na triadzie stadion-teatr-świątynia; służące integracji lokalnej społeczności Rodzinne Święta Sportu, w tym festyny i pikniki; przeróżne Imprezy Aktywizujące, czyli turnieje sportowe, memoriały, rajdy, biegi, gry miejskie. Na bieżący rok 2018 zaplanowano 50 takich imprez od Morza do Tatr.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl

Dodaj komentarz