×
×

Parafiadowe Imprezy Regionalne – maj 2018

Czytaj więcej

Maj 2018 sprzyjał organizacji Parafiadowych Imprez Regionalnych. Oto co się działo w tym miesiącu w różnych stronach Polski.

Pod koniec miesiąca, 27 maja 2018 r. odbył Piknik Rodzinny w miejscowości Ciechanowiec w województwie podlaskim.

Tego samego dnia, 27 maja 2018 r. zorganizowano Dzień Matki i Dziecka z Parafiadą w Warszawie.

XXXIII Hałcnowskie Dni Sportu i Rekreacji w Bielsku Białej odbyły się 25 maja 2018 r. Niedzielne finały poprzedziły turnieje: tenisa stołowego (12 maja), tenisa ziemnego (13 maja), badmintona (19 maja) oraz piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki oraz trójbój lekkoatletyczny. Zostały również przeprowadzone konkursy wiedzy oraz plastyczny pt. „św. Stanisław Kostka – święty buntownik – patron Polski, dzieci i młodzieży”. Takie informacje spłynęły do nas od p. Renaty Zuber. Równolegle odbywał się też Hałcnowski Rajd Rowerowy z okazji 25 rocznicy koronacji Figury Matki Bożej Hałcnowskiej. Na uczestników pikniku rodzinnego czekały różne atrakcje – wymienia pani Renata – konkursy, gry i zabawy sportowe, sprawnościowy tor przeszkód przygotowany przez MDP Hałcnów, dmuchane zjeżdżalnie, łowienie rybek, czary z baniek mydlanych oraz balonów, malowanie twarzy… Dużo emocji dostarczyły biegi przełajowe. Dużą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, okazał się pokaz Freestyle Football. W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania Niepodległości, dlatego Klub włączył się w ogólnopolską akcję i zachęca mieszkańców naszej dzielnicy do wywieszenia flag w domach z okazji świąt narodowych.

W Czeremsze 15 maja 2018 r. odbył się Festyn Rodzinny. O przebiegu imprezy dowiadujemy się z relacji p. Anny Ryszczuk. Animatorzy z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza przeprowadzili dla najmłodszych zabawy z chustą animacyjną, tańce integracyjne oraz animacyjne z rodzicami, autorskie zabawy. Dla młodzieży zaplanowano np. tworzenie krótkich rymowanek tematycznych negujący agresywne zachowania oraz promujące sport. Zostały przeprowadzone liczne quizy promujące zdrowy styl życia, dzieci miały możliwość rywalizacji w grach planszowych: warcaby, twister, memory, ślimaki. Uczestnicy konstruowali własne niepowtarzalne budowle ze słomek konstrukcyjnych, nie zabrakło również tworzenia kreatywnych prac plastycznych oraz stoiska cyrkowego gdzie dzieci mogły się przebrać za clowna, czy magika. W imprezie wzięło udział ponad 200 osób, w tym wolontariusze i zaproszeni goście.

Dnia 12 maja 2018 r. w Oleśnicy społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II wraz z przyjaciółmi zorganizowała Szkolny Festyn „Siedem Milionów”. Uczniowie poszczególnych klas rywalizowali w konkurencjach sportowych i wiedzowych. Ideą turnieju jest nie tylko rywalizacja pomiędzy klasami, ale przede wszystkim integracja szkolnej społeczności oraz upowszechnianie zasad fair play – podali w komunikacie organizatorzy.

Turnie piłki nożnej dziewcząt i chłopców na dzień dziecka zrealizowano 5 maja 2018 r. w miejscowościach: Piaseczno i Nowe nad Wisłą.

Parafiada to również imprezy regionalne organizowane przez Stowarzyszenie i naszych Partnerów w różnych częściach Polski. Na program „Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało”, które jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki składają się: Parafiady Regionalne organizowane na wzór Parafiady Międzynarodowej programowo opartej na triadzie stadion-teatr-świątynia; służące integracji lokalnej społeczności Rodzinne Święta Sportu, w tym festyny i pikniki; przeróżne Imprezy Aktywizujące, czyli turnieje sportowe, memoriały, rajdy, biegi, gry miejskie. Na bieżący rok 2018 zaplanowano 50 takich imprez od Morza do Tatr.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl

Dodaj komentarz