×
×

Parafiadowe Imprezy Regionalne – maj 2019

Czytaj więcej

Kalendarz imprez tego miesiąca otworzyła Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca w Krakowie, która odbyła się w dniach 1-4 maja 2019 r.

Kolejne Parafiady Regionalne odbyły się odpowiednio w miejscowościach: Wierzbno – 4 maja br., Subkowy – w dniach 8-10 maja br. i Piaseczno – 11 maja br. Imprezy nawiązują do programu antycznej triady integralnego wychowania przez sport, kulturę i wiarę.

Festyn Rodzinny w Czeremsze mający na celu propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia zorganizowano 13 maja 2019 r., a w programie istotnie ruchowe atrakcje: szalone samoloty, barwna łączka, lambada ciuchcia, tory przeszkód, przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną.

Przyrów stał się gospodarzem Biegu na urodziny św. Jana Pawła II, który odbył się 18 maja 2019 r.

W dniach 13-19 maja 2019 r. odbyła się 11. Parafiada Regionalna w Bukownie. Parafiadę rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli z udziałem uczestników i wolontariuszy. W kolejnych dniach zorganizowano konkursy wiedzy biblijnej, historycznej, konkurs „Rusz głową” oraz wokalne „Sacro Song” i „Muzyka moim życiem”. Rozegrano zawody sportowe z turniejem siatkówki 18+, zawody pływackie i rajd rowerowy.

Festyn z okazji Dnia Dziecka i Matki odbył się 19 maja 2019 r. w miejscowości Damanowo. Dobrą zabawę zapewniły konkursy i gry rekreacyjno-sportowe: skoki przez linę, kręcenie kołem hula-hop, biegi wahadłowe między przeszkodami, przeciąganie liny, badminton, chód na szczudłach, jednym słowem konkurencje niekonwencjonalne.

W Płońsku odbywała się Jubileuszowa 15. Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży. Dnia 24 maja 2019 r. zorganizowano rozgrywki piłki nożnej, siatkówki plażowej, lekkoatletykę i konkurs muzyczny, a 9 czerwca br przyszedł czas na rekreację i rozstrzygnięcie konkurów plastycznych i poetyckich.

W dniach 23-26 maja 2019 r. odbyła się Parafiada Regionalna w Ostrowcu Świętokrzyskim. W programie zawodów sportowych pojawiły się konkurencje: rzut ringo do celu, rzut woreczkami do celu, tor przeszkód, bieg sztafetowy, oraz mecz piłki nożnej. Uczestnicy mogli wziąć udział w przeglądzie pieśni maryjnej. Pojawiły się też atrakcje: basen kulkowy, malowanie twarzy, wata cukrowa, warszaty zumby, wystawa motocykli i pojazdów zabytkowych.

Zgodnie z tradycją konkurs na „Super Rodzinkę” za udział w przeróżnych zadaniach zorganizowano w ramach Pikniku Rodzinnego – Polska Moja Ojczyzna przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 213 w Warszawie.

Rodzinny Festyn Siódemki 25 maja 2019 r. zgromadził przyjaciół, rodziny, sąsiadów i znajomych Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy.

Bardzo bogaty był, zarówno rekreacyjny jak i kulturalny, program Festynu Sportowo-Rekreacyjnego z okazji Dnia Dziecka, jaki odbył się 26 maja 2019 r. w miejscowości Jabłonna Lacka.

Parafiadowe Imprezy Regionalne to kontynuacja autorskiego programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. W ramach działań na terenie całego kraju Stowarzyszenie Parafiada dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wspólnie z Partnerami Regionalnymi organizuje liczne imprezy sportowe i sportowo-rekreacyjne. Są to Parafiady Regionalne, które gromadzą reprezentacje szkół, klubów sportowych, parafii oraz innych instytucji propagujących aktywność w duchu parafiadowej triady stadion-teatr-świątynia. Drugi typ imprez stanowią Rodzinne Święta Sportu, jako okazja do aktywności ruchowej i zabawy w gronie społeczności lokalnej w formie festynów, pikników, dni sportu i rekreacji. Podobną rolę, choć w nieco innej formule, spełniają Imprezy Proaktywne, które mają konkretnie określony charakter turnieju, biegu, memoriału, rajdu, gry miejskiej. Kalendarz 2019 roku obejmuje 12 edycji Parafiad Regionalnych, 19 edycji Rodzinnego Święta Sportu oraz 16 wydarzeń w ramach Imprez Proaktywnych – w sumie 47 różnych Parafiadowych Imprez Regionalnych od kwietnia do listopada 2019 r.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl.

Dodaj komentarz