×
×

Parafiadowe Imprezy Regionalne – październik 2018

Czytaj więcej

Na początek tegorocznej jesieni odbyły się dwie imprezy regionalne – owoc współpracy Stowarzyszenia Parafiada z naszymi Partnerami Regionalnymi.

Na cykliczną imprezę do Płońska, 16. edycję Jesiennego Diecezjalnego Turnieju Tenisa Stołowego organizatorzy zaprosili dzieci i młodzież, a rodziców, by podziwiali grę swoich pociech – informuje na ks. Zbigniew Sajewski. Turniej odbył się 20 października 2018 r. i wystartowało w nim ok. 70 osób. Oprócz rozgrywek sportowych był również czas na modlitwę, a w tle słyszeliśmy utwory patriotyczne – dodaje ks. Zbigniew – wszystko według parafiadowej triady stadion-teatr-świątynia. Na zakończenie turnieju wręczono pamiątkowe dyplomy, a najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dziadkowicach odbył się festyn sportowy, 11. edycja Turnieju Piłki Siatkowej „Gramy dla Papieża”. Mecze w ramach turnieju rozgrywano od 21 do 23 październiki 2018 r. – podaje p. Dorota Liguz. W niedzielę zagrały zespoły w kategorii Open. Pierwsze miejsce zdobyli Absolwenci Bielsk Podlaski. W poniedziałek na boisku stanęły dziewczęta, a wygrały licealistki z Siemiatycz. We wtorek zagrali chłopcy z gimnazjum, a zwycięzcami okazała się reprezentacja Kleszczele.

Na parafiadowy program „Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało”, który jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki składają się: Parafiady Regionalne organizowane na wzór Parafiady Międzynarodowej programowo opartej na triadzie stadion-teatr-świątynia; służące integracji lokalnej społeczności Rodzinne Święta Sportu, w tym festyny i pikniki; przeróżne Imprezy Aktywizujące, czyli turnieje sportowe, memoriały, rajdy, biegi, gry miejskie. Na bieżący rok 2018 zaplanowano 50 takich imprez od Morza do Tatr.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl

 

Dodaj komentarz