×
×

Parafiadowe Imprezy Regionalne – sierpień 2018

Czytaj więcej

Parafiada to również imprezy regionalne organizowane przez Stowarzyszenie i naszych Partnerów w różnych częściach Polski. Na program „Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało”, które jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki składają się: Parafiady Regionalne organizowane na wzór Parafiady Międzynarodowej programowo opartej na triadzie stadion-teatr-świątynia; służące integracji lokalnej społeczności Rodzinne Święta Sportu, w tym festyny i pikniki; przeróżne Imprezy Aktywizujące, czyli turnieje sportowe, memoriały, rajdy, biegi, gry miejskie. Na bieżący rok 2018 zaplanowano 50 takich imprez od Morza do Tatr. Część z nich już się odbyła, część jeszcze przed nami. Oto ostatnie z nich z sierpnia br.:

Piknik Rodzinny zatytułowany „Zadbajmy o uśmiech Dziecka”, który odbył się 25 sierpnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni w województwie mazowieckim. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się dmuchana zjeżdżalnia i statek – dowiadujemy się z relacji p. Ewy Szymanik, dyrektora szkoły. Dzieci strzelały z łuków, chodziły na szczudłach, jeździły na malutkich rowerkach. W tym roku zadanie do wykonania to kotyliony – dodaje p. Szymanik  – każdy, kto przyniósł go ze sobą otrzymał karnecik na różne smakołyki. Jak co roku w imprezie wzięli udział strażacy – maluchy chętnie zasiadały za kierownicą wozów straży pożarnej i dumnie zakładały hełmy.

W połowie sierpnia, 15 dnia tego miesiąca 2018 r. w Bąkowie Górnym w województwie łódzkim odbyło się Rodzinne Święto Sportu.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl

Dodaj komentarz