×
×

Parafiadowe Imprezy Regionalne – sierpień 2019

Czytaj więcej

W drugim miesiącu wakacji nasi Regionalni Partnerzy zorganizowali kilka kolejnych imprez:

W Bukownie 2 sierpnia 2019 r. odbył się Rodzinny Biwak pod Diablą, a tydzień później, 10 sierpnia – Rowerowa Gra Miejska.

W programie Biwaku przewidziano możliwość zdobywania różnorodnych sprawności polowych przez najmłodszych jego uczestników – tłumaczy p. Iwona Jarno-Kurach. Każdy obozowicz mógł uzyskać potwierdzenie zdobycia sprawności: przyjaciela przyrody, znawcę zwierząt, kuchcika, ognika, dzielnego sanitariusza, akrobatę, najlepszego tropiciela i nieustraszonego obozowicza.

Z kolei uczestnicy Rajdu mieli do pokonania ok. 35 km. Zadaniem uczestników było odnalezienie 12 punktów kontrolnych rozlokowanych na terenie Bukowna. Na punktach kontrolnych czekały zagadki, rebusy i zadania do wykonania.

XVII Festyn Rodzinny w Bąkowie Górnym odbył się 15 sierpnia 2019 r.

W ostatni dzień miesiąca, 31 sierpnia w miejscowości Prostyń odbył się IX Piknik Rodzinny – Zadbajmy o uśmiech dziecka. Z relacji p. Ewy Szymanik dowiadujemy się, że słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na dmuchanych zjeżdżalniach. A jeśli ktoś potrzebował dodatkowo się schłodzić, mógł skorzystać z zalet kurtyny wodnej rozstawionej przez strażaków z OSP Prostyń. Dociekliwi sprawdzali, jak wygląda radiowóz policyjny i nowy wóz strażacki. W kąciku dla najmłodszych, dzieci pod opieką rodziców doskonaliły swoje umiejętności manualne i plastyczne. Niektórzy decydowali się na ostatni wakacyjny tatuaż i makijaż. Inni sprawdzali swoje talenty wokalne lub rozwiązywali kalambury. W konkurencji przeciągania liny sprawdzali się nie tylko najmłodsi, ale również zaproszeni goście.

Parafiadowe Imprezy Regionalne to kontynuacja autorskiego programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. W ramach działań na terenie całego kraju Stowarzyszenie Parafiada dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wspólnie z Partnerami Regionalnymi organizuje liczne imprezy sportowe i sportowo-rekreacyjne. Są to Parafiady Regionalne, które gromadzą reprezentacje szkół, klubów sportowych, parafii oraz innych instytucji propagujących aktywność w duchu parafiadowej triady stadion-teatr-świątynia. Drugi typ imprez stanowią Rodzinne Święta Sportu, jako okazja do aktywności ruchowej i zabawy w gronie społeczności lokalnej w formie festynów, pikników, dni sportu i rekreacji. Podobną rolę, choć w nieco innej formule, spełniają Imprezy Proaktywne, które mają konkretnie określony charakter turnieju, biegu, memoriału, rajdu, gry miejskiej. Kalendarz 2019 roku obejmuje 12 edycji Parafiad Regionalnych, 19 edycji Rodzinnego Święta Sportu oraz 16 wydarzeń w ramach Imprez Proaktywnych – w sumie 47 różnych Parafiadowych Imprez Regionalnych od kwietnia do listopada 2019 r.

Więcej informacji na www.regio.parafiada.pl.

Dodaj komentarz