×
×

Parafiadowicze zwiedzają Stolicę

Czytaj więcej

Parafiadowiczów można spotkać w warszawskich muzeach i nie tylko. Uczestnicy Jubileuszowej 30. Parafiady mogą zwiedzać: Zamek Królewski i Stare Miasto, Łazienki Królewskie wraz z Pałacem Na Wyspie, Pałac w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Centrum Nauki Kopernik, Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, kompleks budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, mogą podziwiać panoramę Warszawy z 30-go piętra Pałacu Nauki i Kultury, a także zwiedzić Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Warszawski Ogród Zoologiczny.

Dzisiaj na Miasteczku Parafiadowym na SGGW gościliśmy Żandarmerię Wojskową, która wykonywała pokazy na symulatorze zderzeń w ruchu drogowym, a także symulacje dachowania samochodu i gwałtownego hamowania. Można też było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie i odwiedzić seflie room.

Wystartował konkurs wokalny Sacro Song. Parafiadowicze mogli wziąć udział w warsztatach komiksu, plakatu, warsztatach tanecznych Zumba, bębniarskich, budowy instrumentów, kalejdoskopu i biżuterii. Rozegrano konkurencje: tenisa stołowego, biatlonu letniego, skoku w dal, pchnięcia kulą, biegów na dystansie 300, 400, 1000 i 1500 m oraz pływania stylem dowolnym i klasycznym; nadal trwał turniej koszykówki.

W Parafiadzie pomagają wolontariusze. Wśród nich duża Grupa Ratownictwa PCK Bydgoszcz. Gotowi i czujni przez 24h na dobę. Skręcenia, zwichnięcia, przeziębienia, bóle głowy, brzucha…  Wszystkim wolontariuszom serdecznie, z owacjami i oklaskami Parafiadowicze podziękowali w czasie wieczornej dyskoteki, którą zakończył quiz o Parafiadzie.

 

 

Dodaj komentarz