W dniach 13 – 20 sierpnia 2023 w podkarpackim miasteczku w Dolinie na Ukrainie odbyła się 15. Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Lwowskiej.

W programie Jubileuszowej Parafiady było dużo ciekawych zajęć, spotkań, koncertów, zawodów sportowych. Nie zabrakło różnorodnych konkursów tj:

• konkursy muzyczne „SACRO SONG” i ,,Muzyka moim życiem”
  • konkurs recytatorski i konkurs czytania po polsku,
  • przeglądy Małych Form Teatralnych- komedie Aleksandra Fredry,
  • konkursy plastyczne: ,,Moja piękna okolica”, ,,Maluję tak jak Jan Matejko -historia Polski oraz „Jerzy Nowosielski -moja pierwsza ikona”;
  • konkursy wiedzy: ,,Mikołaj Kopernik- wstrzymał słońce, ruszył ziemią”, św. Józef Kalasancjusz i służebnica Boża Kościoła Jadwiga Zamoyska”” oraz ,,Patroni Roku 2023 ”;
  • konkurs taneczny.

Podczas 15. Parafiady na Ukrainie odbył się III Bieg im. śp. o. Józefa Jońca SP-Twórcy Parafiady

Parterem zagranicznym i bezpośrednim organizatorem była Parafia pw. Narodzenia NMP w Dolinie

Dziękujemy Organizatorom-Wolontariuszom za zaangażowanie, organizację i upowszechnianie ruchu parafiadowego na Ukrainie.

Projekt realizowany w ramach programu „Wspieranie edukacji polonijnej i polskiej poza granicami Polski 2023”, dofinansowany przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki.