×
×

Mecz Policja – Parafiada i modlitwa o pokój

Czytaj więcej

Dwa razy po 30 min. w Arenie Ursynów – to tutaj został rozegrany mecz halowej piłki nożnej reprezentacji Parafiady i Polskiej Policji. Kapitanem gości był Komendant Główny Policji nadinsp.dr Jarosław Szymczyk. Spotkanie komentował p. Krzysztof Miklas, były wiceprezes Stowarzyszenia Parafiada, prywatnie przyjaciel o. Józefa Jońca, a zawodowo dziennikarz sportowy. Uprzejme okrzyki parafiadowiczów „Po-li-cja” były szybko przygłuszane przez doping „Pa-ra-fiada”. Niesamowita atmosfera na boisku, prawdziwa walka i rywalizacja. Brawa dla obu drużyn. Wygrała reprezentacja Policji, stosunkiem bramek 7:6.

W ciągu dnia realizowano program rozgrywek sportowych i konkursów artystycznych. Wieczorem miało miejsce wzruszające audiowizualne połączenie parafiadowiczów z żołnierzami pełniącymi misję pokojową w Afganistanie. Spotkanie prowadził p. Andrzej Korus, Kierownik Zespołu Edukacji i Tradycji w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Modlitwę o pokój poprowadzili Kapelan Parafiady, o. Rafał Roszer oraz ks. kan. mjr dr Ireneusz Biruś, salwatorianin z Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, który odczytał również pozdrowienia od Biskupa Polowego Wojska Polskiego, bpa gen. bryg. dra Józefa Guzdka.

Dodaj komentarz