Polonijny Obóz Parafiadowy w Zakopanem po raz drugi

W Zakopanem odbył się Obóz Parafiadowy dla dzieci i młodzieży z Białorusi, które reprezentowały: Lidę-Rodzinę, Grodno-Południowy oraz Grodno Wiszniowiec. Kierowniczką turnusu, który trwał od 13 do 26 lipca 2019 r. była p. Beata Zaborek.

Program obejmował zajęcia sportowe, kulturalne i formacyjne. Wielką atrakcją dla młodych uczestników Obozu Parafiadowego była możliwość zwiedzania pięknej Małopolski.

W ramach projektu „Letnie Obozy Parafiadowe z udziałem Polonii i Polaków z zagranicy” zaplanowano 10 dwutygodniowych turnusów w miejscowościach nadmorskich i górskich. Uczestniczy w nich dzieci i młodzież związana ze środowiskami, ośrodkami, instytucjami i organizacjami polonijnymi ze Wschodu, takimi jak polonijne organizacje społeczne, w tym związki Polaków, szkoły polskie, kluby sportowe i parafie z Białorusi, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Rosji. Projekt jest dofinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą oraz środków Zarządu Województwa Małopolskiego.