×
×

Poniedziałek 31. Parafiady

Czytaj więcej

Kolejny dzień 31. Parafiady już za nami. Po wczorajszej inauguracji dzisiaj rozpoczęły się rozgrywki sportowe i konkursy.

Wydarzenia sportowe rozpoczęły się od rywalizacji indywidualnej: tenisa stołowego, badmintona, ringo, strzelectwa sportowego i biegów przełajowych na dystansie 500, 1000 i 1500 m. W rywalizacji grupowej parafiadowicze rywalizowali w turniejach piłki nożnej i siatkówki. Program aktywności fizycznej ubogaciły warsztaty taneczne Zumby, które cieszyły się powodzeniem zarówno damskiej jak i męskiej części uczestników.

Przed południem uczestnicy brali udział w warsztatach „Szkiełko i oko”, w ramach których poznawali tajemnice świata iluzji, biżuterii i op-artu. Wyzwaniem było przejście labiryntu filozoficznego. W Namiocie Spotkań odbył się przegląd Małych Form Teatralnych „Kraina baśni”. Parafiadowicze wzięli również udział w konkursie wiedzy religijnej „Schuman i De Gasperi – ojcowie zjednoczonej Europy kandydatami na ołtarze”. Członkowie Komisji Pastoralnej animowali poranną modlitwę oraz Eucharystię. Uczestnicy 31 Parafiady mieli możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz jutrzni i nieszporów. Dzień upłynął pod hasłem: „Jak się to stanie” (Łk 1, 34).

31. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży odbywa się w Warszawie w dniach od 7 do 13 lipca 2019 i gromadzi niespełna 1,5 tys. uczestników z kilku państw. Projekt jest finansowany ze środków Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz m.st. Warszawy. Imprezę Honorowym Patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Dodaj komentarz