×
×

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca po raz dziewiąty

Czytaj więcej

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca zgromadził ponad 1400 osób. Najstarszy uczestnik miał 76 lat, najmłodszą okazała się 3-letnia dziewczynka. Dziewiąta edycja imprezy odbyła się w ubiegły piątek, 5 kwietnia 2019 r. Organizatorzy, Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu i Poznański Oddział Stowarzyszenia Parafiada uczcili w ten sposób ojca Józefa oraz wszystkie Ofiary katastrofy smoleńskiej w kolejną rocznicę tragicznego lotu do Katynia.

Jak relacjonuje p. Grażyna Gulczyńska, kwietniowy Bieg Jońca już na stałe wpisał się do kalendarza poznańskiego osiedla Jana III Sobieskiego. Jest to także największa impreza memoriałowa organizowana dla upamiętnienia założyciela Parafiady i jednocześnie jedna z największych tego rodzaju wydarzeń biegowych w Polsce. Po raz kolejny cieszy – dodaje p. Gulczyńska – wysoka frekwencja uczestników, bo podczas zawodów we wszystkich biegach wystartowało aż 1403 zawodników. W trzynastu biegach dla dzieci i młodzieży wystartowała rekordowa liczba 1192 uczniów i sportowców z ponad 70 placówek oświatowych, takich jak: szkoły, przedszkola, kluby sportowe z wielu miejscowości z całej Polski. Bieg główny ukończyło 211 osób, zarówno biegaczy dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. W organizacji wydarzenia pomagała grupa blisko 140 wolontariuszy – dodaje organizatorka.

Więcej o atmosferze panującej w czasie biegu przeczytasz na www.regio.parafiada.pl

Bieg im. o. Józefa Jońca został zorganizowany jako jedna z imprez regionalnych we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada, a dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz budżetu Miasta Poznania.

One Comment

Dodaj komentarz