Programy Lokalne

O programach lokalnych

W Stowarzyszeniu Parafiada nie zapominamy, że jesteśmy częścią wspólnoty lokalnej. Nasza siedziba mieści się na warszawskich Siekierkach i tutaj najprężniej działamy w ramach programów lokalnych. Dwa razy do roku organizujemy Rodzinne Święta Sportu i Rekreacji. Imprezy te gromadzą naszą małą wspólnotę z Siekierek, Sielc, Augustówki i Czerniakowa przy wspólnej zabawie, rywalizacji sportowej i aktywności artystycznej. Jeśli będziecie w okolicy na początku czerwca lub września to wpadnijcie na nasze festyny 🙂

Programy lokalne realizujemy we współpracy z sąsiedzkimi instytucjami: domami kultury, szkołami, parafią a także z lokalnym teatrem. Staramy się być lokalnymi animatorami tworzącymi partnerską sieć współpracy.

Jesteśmy związani z Mokotowem. Dla mieszkańców tej dzielnicy przygotowaliśmy programy profilaktyczne, projekt arteterapeutyczny (we współpracy z mokotowskimi gimnazjami i bibliotekami dla dzieci i młodzieży) a także cykliczne turnieje sportowe dla uczniów szkół podstawowych.

Niektóre nasze działania adresujemy również do wszystkich mieszkańców Warszawy. Dla młodzieży chcącej poszerzyć swoje horyzonty zorganizowaliśmy warsztaty gwary warszawskiej „Mowa Syreniego Grodu”, warsztaty dziennikarskie na podstawie twórczości J. Korczaka, warsztaty geologiczne, a także pierwszą edycję  konkursu literackiego dla uczniów gimnazjów „Giętkie Pióro”.

Nasze działania lokalne wspierane są przez wolontariuszy. Więcej o parafiadowym wolontariacie można przeczytać tutaj.