×
×

przekaż 1% podatku

Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2014

Dlaczego przekazać 1% właśnie nam?

Prosimy o Wasz jeden procent podatku, ponieważ jesteśmy przekonani, że nasza praca na rzecz dzieci i młodzieży jest ważna i potrzebna.

Już od 30 lat organizujemy Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży. W czasie tego tygodniowego święta sportu, kultury i wiary ok. 1500 uczestników z kilku krajów bierze udział w emocjonujących zawodach sportowych, ciekawych konkursach, przeglądach i warsztatach artystycznych oraz wartościowym programie foramcyjnym. Dzięki Państwa życzliwości i dobroci program ten czynimy od lat coraz bogatszym i ciekawszym, by wciąż na nowo dawać dzieciom i młodzieży niezapomniane doświadczenie wspólnoty i radość ze zwycięstwa.

W ciągu roku organizowane są Programy Regionalne: Parafiady Regionalne, Festyny Sportowo-Rekreacyjne i inne imprezy w całej Polsce, m.in. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca, twórcy ruchu parafiadowego, który oparty jest na antycznej triadzie: stadion-teatr-świątynia.

Program wakacyjny to Letnie Obozy Parafiadowe. Każdego roku organizujemy kilkanaście turnusów, w tym dla Polonii i Polaków z zagranicy. Każdy taki obóz ma własny, autorski program dobrany do potrzeb uczestników. Dwa tygodnie świetnej zabawy i wartościowego wypoczynku np. dla wychowanków domów dziecka i dorastających w trudnych warunkach materialnych.

Parafiada działa także poza granicami Polski. Nasz program parafiadowy obejmują również młodzież polonijną, zwłaszcza zza wschodniej granicy gdzie odbywają się: Parafiada Dzieci i Młodzieży na Łotwie; Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Wileńskiej na Litwie; Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Grodzieńskiej na Białorusi; Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Lwowskiej na Ukrainie

Nieco innym działaniem Stowarzyszenia Parafiada jest program „Katyń… ocalić od zapomnienia”, w ramach którego instytucje sadzą Dęby Pamięci ku czci ofiar Zbrodni Katyńskiej. Celem programu jest uczczenie pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przez posadzenie 21 857 Dębów Pamięci. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie. Dzięki przekazaniu 1% Stowarzyszeniu Parafiada, Państwo również mogą pomóc ocalić od zapomnienia ten tak ważny, choć bolesny, fragment polskiej historii.

Tylko dzięki darowiznom i wsparciu naszych darczyńców – w tym również tych, którzy przekazują nam jeden procent podatku – jesteśmy w stanie znacząco (czasem w 100%) dofinansować udział najbardziej potrzebujących uczestników w naszych programach.

Prosimy – włącz się w naszą walkę z wykluczeniem społecznym dzieci i młodzieży. Chcemy dalej zapewniać im najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju, chcemy ich chronić przed zepsuciem. Pomóż nam – twój 1% na 100% przyniesie pożytek.

Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2014

 

Jak przekazać swój 1 % na Stowarzyszenie Parafiada?

Najprościej jest skorzystać z udostępnianego przez nas za darmo programu on-line – przycisk powyżej – który jest skonfigurowany specjalnie dla Parafiady.

Jeśli jednak z jakichś powodów wolą Państwo rozliczać się „papierowo”, poniżej zamieszczamy skróconą instrukcję.

1. Podjąć decyzję – wybrać nas 🙂

2. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28). Po wyliczeniu, ile podatku jest do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego należy wpisać numer pod jakim Stowarzyszenie Parafiada widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym: 0000124134 oraz nazwę: Parafiada

3. Następnie należy wpisać także kwotę, którą chcemy przekazać, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art.45 ust.5c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

4. Podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie przez organizację pożytku publicznego pieniędzy z 1% (np. wskazać na konkretny cel); informację tę może zamieścić w rubryce ”INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”. Informacje te zostaną przesłane organizacji pożytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot.

UWAGI
Pieniądze – 1% podatku należnego – na konto Stowarzyszenia Urząd Skarbowy przekaże w terminie do 3 miesięcy.
Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji
1% można przekazać tylko w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie (art.45 ust.5f ustawy o pdpf).

W razie jakichkolwiek wątpliwości przy wypełnianiu zeznania podatkowego prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia z działem księgowości od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-14.00. Telefon do naszej księgowej, p. Beaty Sakowskiej: 728 820 608, e-mail: ksiegowosc@parafiada.pl

Darowizny można też wpłacać bezpośrednio na nasze konto:
BGŻ 76 2030 0045 1110 0000 0002 0950