×
×

Rozpoczęły się Polonijne Obozy Parafiadowe 2019

Czytaj więcej

W niedzielę, 23 czerwca 2019 r. rozpoczęło się 7 turnusów Letnich Obozów Parafiadowych dla Polonii. Uczestniczy w nich dzieci i młodzież związana ze środowiskami, ośrodkami, instytucjami i organizacjami polonijnymi ze Wschodu, takimi jak polonijne organizacje społeczne, w tym związki Polaków, szkoły polskie, kluby sportowe i parafie z Białorusi, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Rosji.

Zaplanowano 10 dwutygodniowych turnusów dla 816 uczestników, które odbędą się w dwóch terminach 23 czerwca – 6 lipca i 13 – 26 lipca 2019 r. w ośrodkach wypoczynkowych w miejscowościach nadmorskich w Dźwirzynie, Jarosławcu, Łebie, Sianożętach i Ustroniach Morskich, oraz górskich w Lewinie Kłodzkim i Zakopanem.

Cały projekt jest dofinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą. Część turnusów współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz