×
×

Sławomir na Parafiadzie

Czytaj więcej

Cześć, tu Sławomir! To słynne już powitanie parafiadowicze usłyszeli w drugi dzień Jubileuszowej 30. Parafiady, w poniedziałek, 9 lipca 2018 r. z ust samego… Sławomira. Młodzi zachęceni przez niego zaczynają zadawać pytania: Kim byś był, gdybyś nie był piosenkarzem? – Gdybym nie był piosenkarzem, byłbym rolnikiem.  Co wolisz, śpiewać czy grać w teatrze? – Muzyka niesie za sobą energię i bardziej cieszy mnie niż aktorstwo. Czy od dziecka chciałeś być piosenkarzem? – Tak. Gdy byłem mały chodziłem do teatrzyku muzycznego i domu kultury. Dlatego polecam wam takie miejsca. Na każde pytanie pada błyskotliwa, szybka odpowiedź. Sławomir dzieli się swoimi przemyśleniami: Są dwie drogi. Pierwsza, trzeba być pracowitym, wytrwałym i nie odpuszczać. Tak można osiągnąć w życiu bardzo dużo. Druga droga to mieć poukładane z Górą. Jeżeli te dwie drogi się połączy, to może się udać. W końcu dziękuje za cudowne spotkanie, długą, bardzo długą chwilę stoi przed sceną rozdając autografy i… odjeżdża. Ale to dopiero początek Parafiady i koniec drugiego dnia.

Dzień zaczyna się i kończy modlitwą. Poranna Eucharystia i wieczorny apel streszczają poszczególne owoce Ducha Świętego. Zaczynamy od miłości i radości. Można o tym przeczytać w porannym wydaniu Parafiadka. Miasteczno parafiadowe zaczynają odwiedzać ekipy różnych kanałów TVP, dziennikarze radiowi oraz redaktorzy – media o nas.

Przed południem dało się słyszeć warsztaty bębniarskie. Młodzież budowała instrumenty perkusyjne. Odbył się przegląd Małych Form Teatralnych „Nasza Niepodległa” z perspektywy małych ojczyzn uczestników, warsztaty plakatu, konkurs plastyczny „Life in a Jar” nawiązujący do działalności Ireny Sendler, warsztaty taneczne Zumba oraz konkurs wiedzy religijnej o kapłanach w służbie Niepodległej.

Wystartowała również rywalizacja sportowa, indywidualna: tenisa stołowego, badmintona, ringo, strzelectwa sportowego i biegów przełajowego na dystansie 500 i 1000 m. W rywalizacji grupowej podziwialiśmy mecze rozegrane w ramach turniejów piłki nożnej i siaktówki. Wszystko to można zobaczyć w fotorelacji.

Dodaj komentarz