×
×

Środa 31. Parafiady

Czytaj więcej

Jesteśmy na półmetku parafiadowej rywalizacji z kontynuacją programu rozgrywek sportowych i konkursów artystycznych. Rozegrano kolejne mecze koszykówki, tenisa stołowego, badmintona, szachów oraz warcabów.

W Namiocie Spotkań można było posłuchać wspaniałych występów w ramach konkursu Sacro Song. Parafiadowicze nadal mają możliwość uczestnictwa w warsztatach „Szkiełko i oko”, które obejmują zadania: warsztaty sztuki op-art, czyli plastyczna gra ze wzrokiem, sztuki iluzji z elementami fizyki optycznej, tworzenia specjalnej biżuterii za pomocą techniki „metal clay” i pokonanie labiryntu filozoficznego.

Hasłem dzisiejszego dnia były słowa z Ewangelii wg św. Łukasza: „Z bólem serca szukaliśmy Ciebie”. Parafiadowicze mieli okazję wziąć udział m.in. w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Koronce do Bożego Miłosierdzia.

31. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży odbywa się w Warszawie w dniach od 7 do 13 lipca 2019 i gromadzi niespełna 1,5 tys. uczestników z kilku państw. Projekt jest finansowany ze środków Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędy Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz m.st. Warszawy. Imprezę Honorowym Patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Dodaj komentarz