×
×

Telegram od Papieża Franciszka

Czytaj więcej

W związku z inauguracją Jubileuszowej 30. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży przyszedł do nas telegram wysłany w imieniu Papieża Franciszka przez Sekretarza Stanu Jego Świątobliwości z Watykanu.

Z okazji rozpoczęcia imprezy sportowej znanej jako Parafiada, odbywającej się przy Sanktuarium Matki Bożej w Warszawie oraz z okazji 30. rocznicy Parafiady, gromadzącej dzieci i młodzież startującej w różnych dyscyplinach sportowych, Ojciec Święty Franciszek kieruje swoje serdeczne pozdrowienie i życzenia wszelkiego dobra. Jednocześnie wzywa, zwłaszcza młodzież, do niesienia  wszędzie, poprzez wyraźne świadectwo wiary, ponadczasowych wartości solidarności i pokoju i do przyczyniania się w ten sposób do pojednania między ludźmi oraz odnowienia jedności pomiędzy narodami w celu zbudowania świata bardziej sprawiedliwego i braterskiego. Jego Świętobliwość, prosząc o modlitwę w intencji swojej posługi jako Następca Świętego Piotra jednocześnie przywołuje wstawiennictwa niebiańskiej opieki Błogosławionej Dziewicy Maryi i z serca udziela organizatorom i wszystkim uczestnikom oczekiwanego, apostolskiego błogosławieństwa.

Dodaj komentarz