×
×

TVP na Obozie Parafiadowym w Sianożętach

Czytaj więcej

Na Obozie Parafiadowym w Sianożętach gościliśmy ekipę reporterów TVP.

Materiał filmowy można obejrzeć:

– w serwisie informacyjnym Kronika w TVP 3 Szczecin z 6 lipca 2018 r.

– w serwisie Teleexpress Extra w TVP Info z 6 lipca 2018 r.

– w programie Barka w TVP 3 Szczecin z 8 lipca 2018 r.

Relację dopełnia kierownik turnusu, p. Stanisław Krząkała:

Na podsumowanie pierwszego tygodnia zajęć warsztatowych z języka polskiego wszystkie grupy przystąpiły do dwuetapowego Quizu Wiedzy o Polsce Niepodległej. Po pisemnych eliminacjach do finału ustnego przeszły trzy ekipy: Lida-Pijarzy. Lida-Święta Rodzina i Szczuczyn. W emocjonującym finale, w czasie którego, trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą, ale i poprawną polszczyzną, zwyciężyła zdecydowanie grupa ze Szczuczyna.

Sobota, 30 czerwca była dniem wyjątkowej aktywności. Do południa cały obóz pojechał do Gąsek, by podziwiać widoki z zabytkowej latarni morskiej. W drogę powrotną wszyscy uczestnicy pod przewodnictwem animatorów ruszyli plażą nad brzegiem morza. Trasę 10 km udało się pokonać w 2 godziny. Po południu odbyła się obozowa olimpiada sportowa, w czasie której drużyny rywalizowały w sześciu konkurencjach sportowych. Były to zawody: skok w dal, bieg z przeszkodami, rzut piłką lekarską, rzuty osobiste do kosza, sztafeta z piłką i skakanką, strzały karne do bramki oraz bieg sprawnościowy 4 x 10 m. W rywalizacji najlepsza okazała się również grupa ze Szczuczyna.

Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz