×
×

Wieczór Niepodległej na Parafiadzie

Czytaj więcej

Serce mocniej zabiło dla Niepodległej na Jubileuszowej 30. Parafiadzie. Wspólne w grupie prawie 1,5 tys. osób zatańczyliśmy Poloneza. Parafiadowicze usłyszeli wiersze i pieśni patriotyczne, wszystko przeplatane animacjami tanecznymi do polskich przebojów. Grupa Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz uskuteczniła pokaz mody w stylu z czasów II RP. Zaśpiewała Marysia Joniec, bratanica o. Józefa Jońca. Grupa z Winnicy na Ukrainie wystąpiła w spektaklu pt. „Nasza Niepodległa”, który zajął II miejsce w Przeglądzie Małych Form Teatralnych. W czasie modlitwy wieczornej modliliśmy się szczególnie za dziewczynkę z Kotłasu w Rosji, która zginęła w wypadku samochodowym tuż przed wyjazdem na Parafiadę.

Dzisiaj część rywalizacji sportowej zostało rozegrane na obiektach lekkoatletycznych warszawskiego AWF-u: bieg na 60 i 100 m, skok w dal i rzut palantówką. Na obiektach SGGW nadal rozgrywano zawody: badmintona, tenisa stołowego, ringo, koszykówki, strzelectwa sportowego, szachów i warcabów. A poza tym warsztaty bębniarskie, wykonywania instrumentów muzycznych, biżuterii i kalejdoskopów. No i jeszcze pokazy Policji:  daktyloskopia, wozy bojowe, umundurowanie, tor rowerowy.

Więcej zdjęć w fotorelacji.

Dodaj komentarz